Fotó: Gergely Imre
Hagyományos módon, idén is sor kerül a sífutók Gyergyószentmiklós Kupájára. A Bucsin tetőn szombaton és vasárnap mindenki ott lesz, aki számmít a sportág hazai utánpótlásában.
2010. február 12., 18:112010. február 12., 18:11
2010. március 08., 15:092010. március 08., 15:09
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi Sportiskola idén is megszervezi a hagyományos Gyergyószentmiklós Kupa sífutóversenyt. A Bucsin tetői pályán szombaton és vasárnap az ország minden jelentős sífutó-szakosztálya képviselteti magát- közölte Jánosi Béla, a sportiskola igazgatója. Természetesen itt lesznek a házigazda gyergyószentmiklósi Sportiskola sífutói is, azok, akik az utóbbi években a legtöbb érmet, bajnoki címeket hozták a városnak.
A versenyt négy korosztályban rendezik meg. Az 1997-ben és ezt követően született gyerekek 3 kilométert, a kadett korosztály, vagyis a 14 év alattiak versenyében a fiúk 7,5, a lányok 5 kilométert tesznek meg. Az ifi II (U16) és ifi I (U20) számára 10, illetve 5 kilométer a táv. Szombaton a klasszikus stílus, vasárnap a szabadstílus versenyét rendezik meg.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.
Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.
Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.
Gyergyószentmiklós több utcájában és a lakónegyedekben is csatornázási munkálatok zajlanak augusztus folyamán. Ezek időszakos forgalomkorlátozással is járnak.
Engedély nélküli árusítóhelyet számoltak fel kedden a Gyilkos-tó partján. Az önkormányzat polgármesteri rendelet alapján távolíttatta el a természetvédelmi övezetbe jogtalanul kihelyezett büfékocsit, amely egy stég közelében működött.
Folyamatosan mozgásban lenni, vagy nyugisan ellazulni? Sok embernek dilemmája lehet ezekben a napokban Gyergyószentmiklóson. Az Egyfeszt élménykínálatával nem egyszerű a lépést tartani. De bármi a döntés, a végeredmény csak jó lehet.
Elrajtolt az Egyfeszt összművészeti fesztivál idei kiadása csütörtökön Gyergyószentmiklóson. Már az első napon benépesültek a rendezvény helyszínei, az események java pedig még csak most jön.
szóljon hozzá!