
Fotó: Gecse Noémi
Elkészült a szabványszerű, előírásoknak megfelelő labdarúgópálya, így ősztől a szentimrei csapat újra részt vehet a Csík körzeti labdarúgó-bajnokságban.
2016. május 29., 18:552016. május 29., 18:55
2016. május 29., 19:002016. május 29., 19:00
Újraépítették a csíkszentimrei gidres-gödrös pályát, elkészült a szabványszerű, előírásoknak megfelelő, 100 méter hosszú és 60 méter széles pálya. A pályát bekerítették, új kapukat állítottak fel, van új cserepad és új öltöző. A beruházás értéke 105 ezer lej, ebből 66 ezer lejt pályázaton nyertek, 40 ezer lej pedig az önrész.
A vasárnapi avatóünnepség a Szent Imre Népfőiskola Egyesület és a Csíkszentimrei Töviske Sport Klub közös rendezésében zajlott, pályára léptek az 1-4. és 5-8. osztályos diákok, fiúk és lányok csapatai, látványos összecsapások voltak a fiatalok, a fiatal-öregek, az öregfiúk és a nagy-öregek együttesei közötti mérkőzéseken.
A gyerekek számára volt ugrálóvár és csúszda, a rendezvényen ugyanakkor kiosztották az óvodások és kisiskolások számára a magyarországi önkéntes orvosok által hozott vitaminokat. A esemény egyik színfoltja a zenés aerobik volt.
Megemlékezést tartottak szombat este Csíkszereda főterén a tíz éve felavatott Márton Áron-szoborcsoportnál. Az ünnepséget a püspök születésének 130. évfordulója és az is indokolta, hogy a román parlament a 2026-os évet Márton Áron-emlékévvé nyilvánította.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Munkagépek jelentek meg a csíkszeredai Suta-tónál, amelynek gátjánál már dolgoznak. A helyreállítással nemrég megbízott kivitelező átvette a terepet, és mint ígérte, megfelelő felszereltséggel és alkalmazotti létszámmal végzi a feladatot.
Egyelőre nem lehet a 24Pay alkalmazással buszjegyet, parkolójegyet vagy parkolóbérletet vásárolni a Csíki Trans rendszerében.
Noha része a városfejlesztési stratégiának, és évekkel ezelőtt egy helyszín is felmerült, Csíkszeredában egyelőre nincs szükség olyan parkolókra, ahol a városba érkezők autóikat leparkolják, és tömegközlekedéssel utaznak tovább.
Dolgoznak a csíksomlyói kegytemplom külső felújításán: ipari alpinisták restaurálják a tornyokat, közben a főhomlokzat falazatának helyreállítása is zajlik. Az idei pünkösdi búcsúra érkező zarándokokat így állványozott templomhomlokzat fogadja majd.
Emlékestet szerveznek Márton Áron püspök tiszteletére, a közös megemlékezést május 16-án tartják a Szabadság téren Csíkszeredában.
Huszonharmadik alkalommal szervezik meg a Kari Tudományos Diákköri Konferenciát a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán május 13-án.
Úttestre dőlt fa nehezíti a közlekedést a csíkszeredai Zsögödi Nagy Imre utcában kedden délután. A tűzoltók dolgoznak az útakadály eltakarításán.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
szóljon hozzá!