Nyolcvanegy éves korában elhunyt Szabó Dénes, a székelyudvarhelyi kézilabdasport első sikereinek egyik meghatározó személye – jelent meg a szomorú hír csütörtökön délben a Székelyudvarhelyi KC hivatalos honlapján.
2015. március 05., 12:222015. március 05., 12:22
2015. március 05., 12:322015. március 05., 12:32
Az 1934-ben született Szabó Dénes egykori kézilabdaedző, testnevelő tanár több székelyudvarhelyinek is megtanította a kézilabdasport rejtelmeit. Többek között olyan sportolóknak, mint a világválogatottságig jutott Ilyésné Miklós Magda.
Több évig vezette a város együtteseit, irányításával a Székelyudvarhelyi Akarat női kézilabdacsapat az 1975/76-os idényben országos bronzérmet szerzett. Ezenkívül 1964-ben országos harmadik lett az együttes, míg 1959 és 1965 között három negyedik és egy ötödik helyezést is sikerült elérnie Szabó Dénesnek.
Tavaly Székelyudvarhely Sportjáért díjjal jutalmazta az udvarhelyi polgármesteri hivatal a Sportgálán. Amikor egészségi állapota megengedte, rendre kilátogatott a Székelyudvarhelyi KC mérkőzéseire – írják az SZKC honlapján.
A helyi vészhelyzeti bizottság szerdán újabb 30 nappal meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be a Hargita megyei prefektúra.
Véget ér a strandolás időszaka Székelyudvarhelyen: szeptember 14-én, vasárnap bezár a városi strand.
Egyelőre online oktatással kezdődött el tanév a székelyudvarhelyi Eötvös József Szakközépiskola diákjainak, miután veszélyessé nyilvánították a tanintézmény főépületét. Abban bíznak, hogy átmenetileg bentlakásukban szervezhetik meg a tanórákat.
Bár idén befejeződhetett volna a nagygalambfalvi sportcsarnok megépítése, pénzhiány miatt fél évre leálltak a munkálatok. A polgármester nem biztos benne, hogy az államnak a megadott időre sikerül előteremtenie a szükséges anyagiakat.
Meghibásodás miatt több városrészben és utcában szünetel a vízellátás kedden Székelyudvarhelyen – közölte a polgármesteri hivatal. A szolgáltatás újraindulására délután lehet számítani.
Teljes útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utca egy szakaszán, ahol a Harvíz Rt. vízvezetéket cserél.
Buszjárattal segítik az Orbán Balázs Általános Iskola diákjainak közlekedését Székelyudvarhelyen: szeptember 9-től új iskolás buszjárat indul a tanintézmény felújítása miatt, amely reggel és délután is szállítja a tanulókat.
Mindössze két hónapja kezdődött el a korondi bölcsőde megépítése, de már állnak a falak és a tetőszerkezettel dolgozik a kivitelező. A tervek szerint novemberben be is fejezik a munkát, ám az intézmény üzemeltetésére még várni kell.
Ideiglenesen vízszünet lesz Székelyudvarhely több utcájában hétfőn – tájékoztatott a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Alsóboldogfalva több száz éves unitárius temploma felújításra szorul. A gyülekezet adományokkal támogatta a munkát, de a szükséges összeg előteremtéséhez további segítségre van szükség, ellenkező esetben több évet tolódhat a restaurálás befejezése.
szóljon hozzá!