Fotó: Sándor-Nagy Tünde
Tizedik alkalommal rendeztek népdaltalálkozót a székelyudvarhelyi Eszterlánc Napközi Otthonban március 23-án, szerdán délelőtt: 24 dalos kedvű csöppség és csoportos műsorok előzték meg az óvónőknek tartott szakmai találkozót.
2011. március 23., 16:072011. március 23., 16:07
2011. március 23., 16:272011. március 23., 16:27
Koncz Melinda, az Eszterlánc Napközi Otthon vezetője portálunknak elmondta, az eseménynek kimondottan találkozó jellege van, minden résztvevő oklevélben részesül, hiszen a cél nem az egymással való versengés, hanem a népdalok és néphagyomány népszerűsítése.
A találkozót Kovács Katalin óvónő, programfelelős nyitotta meg, aki a Zenemanó üdvözletét tolmácsolva Zeneország kulcsait osztotta ki a részt vevő óvodásoknak. A rendezvény keretében fellépett a befogadó napközi kórusa és furulyáskara, a Tamási Áron Gimnázium első osztályos csoportja Szabó Zsuzsa tanítónő vezetésével, illetve a hároméves Kuron Szabolcs is, aki a sófalvi nagytatájától tanult népdalt énekelte el a közönségnek.
A találkozón minden udvarhelyi óvoda képviselve volt, de érkeztek csöpp népdalénekesek Székelykeresztúrról, Szentegyházáról és Farcádról is. „Idén nem csak udvarhelyszéki dalokkal készültek a gyerekek, volt, ahol a szülők tanították be az éneket, máshol az óvónő segített, de előfordult az is, hogy az óvodások maguk választottak dalt” – fejtette ki Koncz Melinda. A hagyományosan a tavasz első napjain megrendezett tizedik népdaltalálkozó első része idén is nagy sikerrel zárult, a résztvevők lelkesedését oklevelekkel és apró ajándékokkal jutalmazták a szervezők.
A zenés részt követő, óvónőket megcélzó szakmai képzés meghívottjai idén Haáz Sándor zenetanár, a szentegyházi Gyermekfilharmónia vezetője, illetve Szabó Zsuzsa és Szakáll Gizella tanítónők voltak.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
Jelentős beavatkozásokra van szükség a székelyudvarhelyi városközpontban lévő közvécé felújítására, és bár a projekt dokumentációja készül, a kivitelezés költsége is növekszik az évek alatt.
Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.
A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.
szóljon hozzá!