
Az V. Tánc Tavasza ötödik, pénteki napjára délután 5 órától meghirdetett Éden és Adagio című mozgásszínházi előadások elmaradnak, mivel az előadó M Studio betegség miatt lemondta részvételét a fesztiválon.
2011. május 18., 15:422011. május 18., 15:42
2011. május 18., 17:422011. május 18., 17:42
19 órától a koncertteremben ismét egy vizsgadarabot tekinthetnek meg az érdeklődők, csakhogy ezúttal a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem mozgásművészeti szakos elsőéves diákjainak táncszínházi előadását. Egy lakodalom drámai története elevenedik meg a színpadon András Lóránt koreográfus, egyetemi tanár rendezésében, akivel az Udvarhely Táncműhely is dolgozott már a nagy sikerű Argentina Express című, argentin tangóra épülő előadásnál.
21 órától a budapesti Kántor Kata és a Bélaműhely Origó című csoportos szólója következik: a kortárs táncelőadás az idei budapesti Fringe Fesztivál szakmai díjasa, és a zsűrizésben részt vállaló Udvarhely Táncműhely felajánlása nyomán léphet fel a Tánc Tavaszán. A szikár világú darab – fém, fa, víz és test – egy tapasztalástörténet, melyben a zenészek is részt vesznek nem mindennapi, maguk alkotta hangszereikkel (Teknőkotó, Fulyaratilinkó, Gettómarimbula, Óriáscajon) és aktív jelenlétükkel. Képzelt játszótársak, az emberben rejlő, olykor végletes hangok, erők hordozói.
A barátság erejéről szól a Barátságunk története című új mesejáték, amelyet a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely közösen visz színpadra Székelyudvarhelyen. Az összművészeti előadás bemutatóját szombaton tartják.
Távolságtartásra intenek a Sóskúton tanyázó medvecsalád miatt. A két bocsával pihenő anyamedve ugyan közel, mintegy 30–40 méterre húzódott meg a diákszállótól, de eddigi viselkedése alapján nem keresi az emberek társaságát és nem mutat agressziót.
Kápolnási Zsolt történész Székelyudvarhely és Budapest a millenniumi ünnepségek hevében (1896) címmel tart előadást február 26-án Székelyudvarhelyen.
A város egyik legnagyobb tudományos rendezvényévé nőtte ki magát a Székelyudvarhelyi Kórház Napok: a harmadik kiadást március 4–7. között tartják. Idén is külön napot szentelnek a prevenciós, lakosságnak szóló programoknak.
Szigorú figyelmeztetést adott ki a Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság: a bevizsgált közkutak és források kevesebb mint 10 százaléka rendelkezik mindenki számára iható vízzel. Nitráttartalom vagy a bakteriális fertőzöttség miatt tilos a fogyasztás.
Korszerű, négykerék-meghajtású mentőautóval bővült Korond és a környező települések sürgősségi egészségügyi ellátása, ami jelentősen javítja a beavatkozások gyorsaságát, különösen a hegyvidéki térségben.
Újra megszervezik a Játék a jégen! programsorozatot Székelyudvarhelyen, amely szombaton reggel 9 órától várja a gyerekeket és családjaikat a korcsolyapályán.
A kormány jóváhagyta a Korond-patakon épülő árvízvédelmi rendszer gazdasági és műszaki tervét csütörtöki ülésén. A települést védő gát- és záportározó-rendszer 332 millió lejből fog megépülni, amelyet állami forrásból biztosítanak.
Elakadt kamionok nehezítik a közlekedést a 13A jelzésű országút Máréfalva és Kápolnásfalu közötti szakaszán, a Cekend-tető közelében.
Anyamedve tartózkodik két boccsal a Sóskúton, a Diákszálló mögötti erdős területen, mindenkit figyelmeztetnek, hogy ne közelítsék meg a területet kíváncsiskodva.
szóljon hozzá!