
Fotó: Henning János
Három rendezvénnyel várja a közönséget a Háromszék Táncegyüttes a Tánc Világnapja alkalmából. Az előadások mellet táncházat és utcai táncot is szerveznek.
2010. április 27., 12:452010. április 27., 12:45
Fotó: Henning János
A Tánc Világnapjának megünneplésére készül a Háromszék Táncegyüttes és a Kék Hold Táncklub Sepsiszentgyörgyön. A világnap alkalmából a Háromszék bemutatja a Hol jársz, hová mész? című táncjátékát, mely előadás magvát Kádár Kata balladája képezi, amely régi stílusú balladáink közül is az egyik legarhaikusabb.
Fotó: Henning János
A táncbemutató mellett április 29-én, csütörtökön este tíz percen át a tánc veszi át az autók helyét a sepsiszentgyörgyi központban. A Kék Hold Táncklub által kezdeményezett eseményen legalább 50 pár táncos fogja egyszerre ünnepelni a Tánc Világnapját, de bárki szabadon csatlakozhat.
Fotó: Henning János
A villámcsődület jellegű eseménybe bárki bekapcsolódhat, aki szívesen táncolna tíz percet a párjával és ünnepelne a táncosokkal együtt.
A világnap alkalmából végül, de nem utolsó sorban a Háromszék Táncegyüttes tagjai leviszik a néptáncot a színpadról, így évadzáró táncházra is sor kerül. A szervezők és a házigazda táncoktatók nem csak haladóknak szánják e tevékenységet, hanem azon fiatalok számára is, akik esetleg még nem is voltak táncházban. Az évadzáró táncházban a Háromszék Táncegyüttes Zenekara és a Folker Együttes zenél majd.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.
Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.
Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.
A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.
Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.
Ünnepi műsorral fűzte össze a 2025-ös esztendő utolsó soros ülését Kovászna Megye Tanácsa. A Székely Nemzeti Múzeumban tartott tanácsülésen több fontos döntés született, emellett külön figyelmet szenteltek az idei év kiemelt szereplőinek: a gyerekeknek.