
Fotó: Iochom Zsolt
A József Attila Napok egyik legkiemelkedőbb eseménye volt a csíkszeredai iskola tanítóiból verbuválódott Zene Bona Tanoda együttes csütörtöki fellépése a tanintézmény dísztermében.
2011. április 15., 09:362011. április 15., 09:36
2011. április 15., 12:042011. április 15., 12:04
Móka és kacagás a Zene Bona Tanoda koncertjén
Csütörtökön a zenéé volt a főszerep a csíkszeredai József Attila Általános Iskolában, ahol a pedagógusok alkotta Zene Bona Tanoda gyerekdalokkal szórakoztatta az I–IV. osztályosokat a díszteremben. Ezt követően Nálatok laknak-e állatok? címmel tartottak dalversenyt, ahol négy fős csapatok énekeltek és muzsikáltak egy általuk vála és egy zsűri által választott dalt.
„Az első alkalom, amikor megszületett bennünk a gondolat, hogy gyerekeknek muzsikáljunk, az idén februárban volt, a farsangi bál alkalmával. Ekkor öt farsangi vidám dallal mutatkoztunk be. Már ott megfogalmazódott bennünk, hogy a József Attila Napok keretében az iskola dísztermében gyerekdalokkal lepjük meg tanulóinkat” – mondta el kérdésünkre Kiss Benedek, a Zene Bona Tanoda gitáros-énekese.
„Igyekeztünk olyan dalokat választani, amiket a gyerekek már ismernek, népi gyermekdalokat, megzenésített verseket, Gryllus-dalokat, és úgy építettük fel a koncertet, hogy mindvégig megmaradjon a jó hangulat” – jegyezte meg Kiss Benedek.
A dalversenyen az I–II. és a III–IV. osztályosok külön kategóriában mérték össze tudásukat. A kisebbek közül a legjobbnak a Zenebona-Banda csapat bizonyult, második lett a Galagonya csapat, míg a harmadik a Rigócskák csapat. A nagyobbaknál az első díjat a Csim-Bumm csapatnak ítélte a zsűri, második hely illette a Vadvirágokat, míg harmadik helyezésben a Zengő-Csengő csapat részesült. Minden csapat emléklapot kapott. A verseny értékelőjén megfogalmazódott, hogy jövőtől felhagynak az első-második-harmadik díj odaítélésével, és minden csapatot díjazni fognak, hisz mindegyik jó, a legjobb valamilyen tekintetben.
Tűz ütött ki csütörtökön egy gazdasági melléképületben Kászonaltízen. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a tüzet feltehetően villámcsapás okozta.
Hetedik kiadásához érkezik a Csíkszentkirályi Roncsderbi, amely idén is látványos futamokkal, izgalmas döntőkkel és a közönség egyik nagy kedvencével, a rodeóval várja az érdeklődőket hétvégén.
Európai uniós, a Központi Régió Program biztosította támogatással végzik el Csíkszeredában a városszéli Hajnal, Akác és Gyár utcák felújítását. Mivel a várható finanszírozások mellé nem kis önrésszel kell társulni, hitelfelvételre lesz szükség.
Noha a csatószegi új vasúti híd már a helyére került, az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon a vágányzár az eredeti határidőig, szeptember 16-ig biztosan tart. Addig továbbra is autóbuszok szállítják az utasokat Csíkszereda és Újtusnád között.
Életének 77. évében elhunyt Major Ágoston, Guszti bácsi, a csíkszeredai sportélet meghatározó alakja. A labdarúgóedző 38 éven át foglalkozott gyerekekkel, több száz csíki fiatal labdarúgó nevelésében vett részt.
Megemlékezést tartanak szerdán, augusztus 26-án az úzvölgyi katonai temetőben – tájékoztatott Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala.
Közel két éve működnek Csíkszeredában a digitális hulladékgyűjtőpontok. Noha a szelektív hulladékgyűjtés terén vannak kedvező tapasztalatok, a rendszer működésével továbbra sem elégedett a városvezetés, és a rongálások is aggasztók.
Elkezdődhet jövő héten a csíkszentmártoni korai fejlesztő és rehabilitációs központ teljes felújítása. A 60,7 millió lejes beruházás során nemcsak az épületegyüttest korszerűsítik, hanem új rehabilitációs szolgáltatásokat is kialakítanak.
Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünetre kell számítani Csíkszeredában több utcában is kedden, javítási munkálatok miatt.
Egyre nehezebb megélni Hargitafürdőn, hiszen munkahelyek szűntek meg, vállalkozások zártak be, a turizmus pedig túlzottan a téli idényre épül. A településen már keresik a kapaszkodókat a nagy sítervektől a négy évszakos turizmusig.
szóljon hozzá!