
Fotó: Both Ildikó
Első alkalommal nyitotta meg kapuit a Székely Nemzeti Múzeum a városnapokon, de az érdeklődés óriási volt. A kultúrkertben kézműves-foglalkozások, előadások és borudvar is működik a hétvégén.
2011. május 06., 22:482011. május 06., 22:48
2011. május 07., 11:252011. május 07., 11:25
A kézművessátrak a Székely Nemzeti Múzeum kertjébe is beköltöztek, de érdekes, színes, mindenkihez szóló programokat is szerveznek a Szent György-napok alatt. A Guzsalyas alapítvány szervezésében kézműves-foglalkozásokat tartanak a gyermekek, fiatalok számára, van nemezkészítés, fazekalás korongon, kötélverés. Érdekes az is, hogy az Osonó Színházműhely és a Művészeti Népiskola színészosztályának diákjai élőszobrot alkotnak a kertben, tavaly ugyanezt a városközpontban tették.
A népi vásári játékokkal is megismerkedhetnek azok, akik kellemes népzene mellett itt töltenék el a hétvégét. A kertben felállított színpadon állandó műsor van, pénteken délelőtt óvodás és napközis csoportok léptek fel zenés-táncos előadással. A délután a népzene és néptánc jegyében telt, diákok adtak elő népdalokat tiszta, csengő hangon, de székely és felcsíki táncokat is jártak a város iskoláinak tanulói.
Érdekes volt a Református Kollégium V–VIII. osztályos kórusa és a Váradi József Általános Iskola V. C osztálya furulyaegyüttesének közös műsora is, melyet népdal és nótadélután követett. A három részes előadást a Csíkmadarasi Népi Zenekar koncertje nyitotta meg, őket három generáció asszonyainak éneklése követte, majd Hegedülnek, szépen muzsikálnak címmel a Csíkmadarasi Népi Zenekar és meghívottjai előadására került sor.
A fellépők és a közönség egyaránt jól szórakozott, a magyar dalokat mindannyian együtt énekelték. Eközben megnyílt a borudvar is, ahol magyar borászok borait kóstolhatták meg az arrajárók, de érdekességeket is megtudhattak a bor készítéséről, fogyasztásáról. A Kultúrkert programja egész hétvégén tart, koncertek, kiállítások, gyerekprogramok várják a kicsiket és nagyokat egyaránt.
Vasárnap pedig az Európa-napi ünnepséget innen közvetíti a Duna Televízió, közben pedig háromszéki hírességek, együttesek lépnek színpadra. Itt lesz Dancs Annamari, a Budapesti és Bukaresti Operettszínház szólistája és meghívottja, Kerényi Miklós Máté, a Budapesti Operettszínház táncos-komikusa. Fellép Szilágyi Zsolt tenor és fia, Szilágyi Zsolt Herbert zongorista is, majd a Háromszék Táncegyüttes folklórműsorát láthatja a közönség. Az estet a Transylmania etno-rock koncertje zárja majd.
Anyagi károkat okozott egy baltával, és még a rendőrökkel szemben is agresszíven viselkedett egy férfi a Kovászna megyei Dobollón, szerdán.
A papíralapú számlák kézbesítésének késése, illetve az ebből adódó adósságfelhalmazódás immár a múlté. A háromszékiek mostantól telefonos alkalmazás révén is jelenthetik a vízóra állását, törleszthetik a szolgáltatás ellenértékét.
Elfogytak a jegyek a 33. Szent György Napok nyitókoncertjére, de minden más zenei eseményre szóló jegyre nagy a kereslet, tudtuk meg a sepsiszentgyörgyi városi kulturális szervezőirodában.
Őrizetbe vett két férfit a Kovászna megyei rendőrség, miután több autó gumiabroncsát megrongálták Kézdivásárhelyen.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 20 éves Kovászna megyei férfit, akit kiskorú ellen elkövetett szexuális bűncselekménnyel gyanúsítanak – adja hírül a sepsiszentgyörgyi ügyészség.
Bár még nincs átvéve a kivitelezőtől a Székely Katonanevelde, az udvarára koncertet terveztek csütörtökre. Ezt a várható esőzés miatt végül átköltöztették a Vigadóba, de az egykori kaszárnya egy hónapon belül elkezdheti betölteni új rendeltetését.
Kiállítást nyitnak Legendi Géza, zalatnai festőművész alkotásaiból, a tárlat megnyitóját április 22-én, szerdán tartják az Erdővidék Múzeumában, Baróton.
A Bolojan-féle kormányrendelet választás elé állította az önkormányzatokat: vagy az állások számát, vagy a fizetést kell lefaragni. A háromszéki községek többségében az üres állásokat törlik, de van, ahol elkerülhetetlen az elbocsátás.
Lehet jelentkezni genetikai minta szolgáltatására a Biobank projekt keretében: a ritka és autoimmun betegségektől szenvedők ezáltal is hozzájárulhatnak azok kutatásához – saját maguk és a tudomány érdekében.
Még a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben is várakozáson felüli részvétellel zajlott szombaton a zabolai Mikes-kastélyban a Diakónia jótékonysági estje, melyet a szegény sorsú gyermekek délutáni oktatásának támogatására szervezett az alapítvány.
szóljon hozzá!