A legjobb rendező és a legjobb férfi főszereplő díját is elhozta a Nagybányai Atelier Nemzetközi Színházi Fesztiválról a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház. A Tompa Miklós Társulat Dorota Masłowska Két lengyelül beszélő szegény román című darabjával vett részt a fesztiválon.
2011. június 20., 12:362011. június 20., 12:36
2011. június 20., 19:182011. június 20., 19:18
A Művészeti Egyetem mesterképzős hallgatója, Benedek Botond érdemelte ki a legjobb főszereplő díját
A június 12–18. között zajló Atelier Nemzetközi Színházi Fesztiválon finnországi, japán, magyarországi, lengyelországi és romániai színtársulatok, valamint színházi szakemberek, kritikusok, művészek vettek részt a színműírás, díszlettervezés, koreográfia és színpadi zene legújabb irányzatait képviselve.
A Doru Mareş, színikritikus – elnök, Nicolae Weisz – műfordító, Ion Ardeal Ieremia – rendező, Ştefan Caraman – drámaíró és Claudiu Groza – teatrológus összetételű zsűri döntése alapján pedig a legjobb rendező díját Theodor Cristian Popescu kapta a Két lengyelül beszélő szegény román című darab színreviteléért, a legjobb férfi főszereplő díját pedig a Művészeti Egyetem mesterképzős hallgatója, Benedek Botond érdemelte ki – tájékoztatott a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház.
Benedek Botond az előadásban az egyik lengyelt játssza. „Magyarra lefordítva Penész a nevem a darabban. Ő egy olyan szereplő, aki normális életet él, bizonyos szabályok között, de belekerül egy olyan világba, amelyben a drogok és a különböző helyzetek közt teljesen elveszti önmagát” – mondja szerepéről az ifjú színész.
A díjnyertes darabot rendkívüli műsorratűzésben lehet megtekinteni (videofelvétel készítése alkalmával) június 30-án, csütörtökön este 8 órától a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Kistermében. Az előadásra 5 lejes kedvezményes jegyek érvényesek.
A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia önkénteseket toboroz a 2025–2026-os évadra. Tizennégy év feletti diákokat vagy egyetemi hallgatókat keresnek, feltétel, hogy beszéljenek magyarul és románul, egy idegen nyelv ismerete előnyt jelent.
Változik a beteglátogatási rend a marosvásárhelyi sürgősségi kórházban hétfőtől.
Segesváron felújításra szorul a Szűcsök, a Cipészek és a Szabók bástyája közötti falrész és a városháza keresi a pályázati lehetőségeket, hogy pénzt szerezzen a munkálatokra.
Az Aquaserv aláírta a szerződést az ivóvíztisztítási folyamat korszerűsítésére a gyulakutai és a küküllőszéplaki vízműveknél – jelentette be a vízszolgáltató vállalat.
A Lábbusz program szervezett, biztonságos és környezetbarát módon ösztönzi a gyalogos iskolába járást. Most Szászrégenben is beindul és Marosvásárhelyen is újraindul, bár az iskolautcák mindössze 25 perces lezárása is gondot okoz a megyeközpontban.
Újdonság, kevesen hallottak róla, vagy nem akarnak utánajárni – ez lehet az oka annak, hogy kevesen igényelték a havi ötven lejes energiautalványt – véli a marosvásárhelyi városháza illetékese. Elmondta, visszamenőleg is lehet igényelni a támogatást.
Idén is megrendezik az Erdélyi Mesterségek Ünnepét Marosvásárhelyen szeptember 27–28-án a Várudvarban. Az egyedi rendezvény gerincét a kézműves vásár és a hagyományos mesterségek bemutatása képezi, de fontos szakmai találkozási pont is.
A Maros partját és parkjait érintő fejlesztési elképzeléseket ismerteti a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, a lakosságot nyilvános fórumra hívják, hogy bemutassák az elképzeléseket.
Napok kérdése és aláírják az illetékes hatóságok a sótalanító berendezések beszerzésére vonatkozó szerződéseket és elkezdődhet a felszerelésük, beüzemelésük. Negyvenezer Maros megyei lakosnak lehet újra tiszta, vezetékes ivóvize.
A George Enescu Nemzetközi Fesztivál keretében nyitja meg az új évadot a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia szerdán, amikor a Kultúrpalota nagytermében többek között az Isztambuli Állami Szimfonikus Zenekar is fellép.
szóljon hozzá!