Az Alpin Sport Egyesület Székelyek a magasban expedíciósorozata 2011 augusztusában újból megszervezi a Mont Blanc kezdőknek expedíciót.
2011. június 15., 15:362011. június 15., 15:36
2011. június 15., 17:442011. június 15., 17:44
Az egyesület személyi és anyagi támogatást ajánl fel a hegyek iránt vonzódó, de magashegyi tapasztalattal nem rendelkező embereknek, akik nagyon szeretnének a Mont Blanc-ra feljutni, de megfelelő felszerelés és tapasztalt kísérő nélkül nincs erre lehetőségük.
A felszerelés nagy részét, a tapasztalattal rendelkező kísérőt, valamint az utazási költségek egy részét az Alpin Sport Egyesület biztosítja. Jelentkezni lehet a tulitika@gmail.com e-mail címen június 30-ig. A jelentkezési feltételek közé tartozik, hogy a jelentkező az egészséges életmódot, mozgást kedvelő, hegyet szívesen járó felnőtt legyen, aki részt vett legalább 2–3 napos hazai hegyi túrán, és nagyon-nagyon akarjon a Mont Blanc-ra feljutni.
A program első szakasza a felkészítés/felkészülés és kiválasztás, a második szakasz pedig a Mont Blanc-túra. A második szakaszban a helyek száma korlátozott. A válogatás fizikai és lelki állóképességet felmérő próbák, közös túrák alapján történik.
A magyar tudomány napja alkalmából előadáson ismertetik meg a magyar Nobel-díjas tudósok életét és munkásságát november 5-én, szerdán, a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban.
Kóbor kutya harapott meg több embert is szombaton az egyik sepsiszentgyörgyi kávézó teraszán. Az illetékes intézmények mindenszentek miatt nem tudtak közbelépni, ezért a kávézó alkalmazottai próbálták az ebet távol tartani a vendégektől.
Hiánypótló szolgáltatást indított két évvel ezelőtt a Kovászna megyei Vöröskereszt segélyszervezet magánmentővel történő szállítás biztosításával. Az eltelt időszakról érdeklődtünk.
Egy valaha virágzó faipari vállalkozás, a Mikes Ármin gróf által alapított „Zabolai” mára nyomtalanul elenyészett, de jelentősége ma is vitathatatlan. Mi több, európai szinten felfigyeltek a János Csongor kutató által felgöngyölített történetére.
A sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésén több határozattervezet is a helyi és térségi tömegközlekedés fejlesztésére vonatkozott. Ugyanakkor a testület jóváhagyta egy medvecsapda megvásárlását is.
Módosul a forgalmi rend a sepsiszentgyörgyi köztemető környékén péntektől vasárnapig a könnyebb megközelíthetőség érdekében.
Tízezer hektárral nőtt a medvék élőhelye Kovászna megyében, ennek ellenére az ország legkisebb megyéjének nagyon sok a 2343 hivatalosan nyilvántartott medve. Mindezekről Gheorghe Neagu, a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Ügynökség vezetője beszélt.
A halálról és az emberi méltóságról szóló írásaival érkezik Kovásznára Demeter Sándor Lóránd unitárius lelkész, aki október 30-án, csütörtökön 18 órától mutatja be legújabb, Vigasztaló – történetek emberről, halálról című kötetét.
Szándékosan okozott tűz miatt indítottak büntetőeljárást Kovásznán, miután egy autó és mintegy 80 bálányi széna és szalma vált a lángok martalékává egy elhagyatott gyár területén.
Nem kevés pénzért szerezhetik meg a munkaéveiket és jövedelmeiket igazoló dokumentumokat azok az idősek, akik az egykori, időközben felszámolt állami nagyvállalatoknál dolgoztak. A jelenleg aktívan dolgozóknak is ajánlott időben kikérni az iratokat.
szóljon hozzá!