Európa legnagyobb heliotermikus tavában néhol már 40 Celsius fokos a víz, fürdőzni azonban szokásokhoz hűen csak bizonyos szabályok közt lehet.
2012. június 19., 15:002012. június 19., 15:00
2012. június 19., 15:152012. június 19., 15:15
A Medve-tó fürdözők előtti megnyitása nem köthető pontos dátumhoz, de általában június utolsó vagy július első hétvégéjén kerül sor erre. „Az elmúlt két évhez képest semmi sem változott, a jegyek ára és a működési program is ugyanaz, utóbbit a bányakapitányság határozza meg” – tudtuk meg a fürdővállalat igazgatójától, Fülöp Nagy Jánostól. A felnőtt belépőért így ebben az évben is 20 lejt kell fizetni, míg a gyerekek, nyugdíjasok, diákok számára 15 lej a strandolás. Ennek fejében reggel 10 órától délután 18 óráig lehet fürdőzni, igaz a szabályok szerint 13 és 15 óra között el kell hagyni a tó vizét, így „pihentetik” azt. Ez idő alatt a vízből ki kell menni, de a strand területén lehet maradni. Jó tudni azonban, hogy aki elhagyja a strand területét, annak újra be kell fizetnie.
Szovátára főként a Medve-tó vonzza a turistákat, de strandolni lehet még a szintén sósvizű Mogyorósi-tóban, amely már május közepétől várja a fürdőzőket. Ott 15, illetve 10 lejért lehet jegyet váltani, a tó pedig 9–17 óra között tart nyitva.
Szováta nemsokára még egy – ezúttal édesvizű – stranddal „gazdagodik”, a szovátai önkormányzat, július elsején adja át az Ifjúsági-tavat, igaz egyelőre csak a csónakázók számára. A tervek szerint azonban még idén megnyílik a fürdőzők számára is.
Kövér László, a magyar Országgyűlés elnöke jelenlétében nyitották meg az Erdélyi Hivatásos Táncegyüttesek Találkozóját szerdán este Szovátán. Idén rendhagyó módon nem egy, hanem hét helyszínen lépnek fel a táncosok.
Több különböző helyszínre is égő száraz növényzet miatt riasztották a tűzoltókat Maros megyében.
Maros megye első, római településhez köthető temetőjét tárják fel a megyei múzeum munkatársai Maroskeresztúron. Ottjártunkkor egy olyan sírnál dolgoztak a szakemberek, amelyben húsz gyermekcsontvázat találtak.
Tűz ütött ki egy lakóház tetőzetében Dicsőszentmártonban, személyi sérülés nem történt.
Az országos költségvetés tervezete felemás képet mutat a Maros megyei nagyberuházások tekintetében. Míg a segesvári elkerülőút jelentős forrásokhoz jut, a szászrégeni és a marosvásárhelyi forgalmat tehermentesítő projektek csak jelképes összegeket kaptak.
Számos tarlótűzhöz riasztották a Maros megyei hivatásos és önkéntes tűzoltókat hétvégén. A beavatkozások során összesen mintegy 60 hektárnyi terület égett le – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Már Petőfi felismerte, és Marosvásárhelyen ki is mondta, hogy csak akkor győzhet a magyar, ha egy akaraton van, ha egy irányba húz – hangzott el vasárnap a Postaréten, ahol rég nem látott számban ünnepelt, emlékezett a marosvásárhelyi magyarság.
Marosvásárhelyen 330 szerencsejáték-terem működik, és nyolcszáznál több „félkarú rablót” használhatnak a városlakók. Kovács Mihály Levente alpolgármester kezdeményezésére ezeket a helyeket a város szélére száműzik.
Öt nagyölyvesi ingatlanban végeztek házkutatást pénteken a mezőrücsi rendőrök a marosvásárhelyi ügyészség felügyeletével. Egy minősített lopás ügyében kutattak bizonyítékok után.
szóljon hozzá!