
A múlt év legnépszerűbb előadásának számított a Budapesti Operettszínház fellépése a marosvásárhelyi színházban. Akkor Dolhai Attila és Peller Anna énekelt a Nemzeti színpadán, de minden bizonnyal hasonló érdeklődést vált ki majd Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán duettje is.
2012. január 12., 13:292012. január 12., 13:29
2012. január 12., 13:512012. január 12., 13:51
Egy pár a színpadon és az életben is
Dolhai Attila és Peller Anna vendégjátékára 104 százalékban telt meg a Nemzeti nagyterme, s ezzel az új évad eddigi legsikeresebb előadása volt a Nemzetiben. Februárban ismét két magyarországi színész-zenész vendégjátékának örülhet a nagyérdemű: ezúttal Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán lép fel, ők Magyarország egyik legismertebb színész-zenész házaspárja, akik a hazai közönség előtt sem ismeretlenek.
Szinetár Dóra sorsa sokak szerint már születésekor eldőlt, hiszen Szinetár Miklós Kossuth-díjas rendező, színidirektor és a népszerű színésznő, Hámori Ildikó lányaként szinte nem is választhatott más pályát. Bár még csak harmincöt éves, negyedszázados karrier áll mögötte, első szerepét nyolcévesen játszotta az Isten teremtményei című filmben, tizennégy évesen pedig saját lemeze jelent meg. Karrierje úgy alakult, mint egy hollywoodi történet, kirobbanó siker az Operettszínház Miss Saigon és Valahol Európában című előadásában, sőt, a musicalszerepek mellett popénekesnőként is bizonyított, amikor a Buli után takarítás című dalával még a slágerlistákra is felkapaszkodott.
Bereczki Zoltán EMeRTon-díjas színész, énekes, zenei producer. Nálunk leginkább a televízióból ismerős, ő volt ugyanis az egyik showműsor, a Szombat esti láz műsorvezetője Ördög Nóra mellett, de szerepelt a másik kereskedelmi csatorna műsorán a Nagy Duettben is, illetve rendszeresen fellép a Magyar Televízió Csináljuk a fesztivált című műsorában, amelynek egyik sorozatát 2008-ban megnyerte. Bereczki amúgy a Színház és Filmművészeti Főiskolán az operett-musical tanszakon végzett. 2001-ben jelent meg első szólólemeze Száz év címmel. Zenei producerként elkészítette az Operett Angyalai formáció hangszerelését, és az Operettszínház Mozart! című produkciójának CD-jét. Az ő nevéhez fűződik a magyar nyelvű Rómeó és Júlia CD is.
Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán 2005 óta házasok, azóta együtt nevelik Dóra előző házasságából származó kisfiát, Marcit és közös gyermeküket, Zora Veronikát. Munkásságuk meghatározója a szeretet, ami a dalaikban, előadásmódjukban is főszerepet kap. Műsorukban felcsendülnek musicalrészletek, popslágerek és saját dalok, meglepetéssekkel fűszerezve – értesített a színház irodalmi titkársága. A duó marosvásárhelyi fellépésükre február 3-án, pénteken este 7 órától kerül sor a Nemzeti Színház Nagytermében. Jegyek elővételben a Kultúrpalota jegyirodájában válthatók keddtől péntekig 12.00–17.30 óra között (telefon: 0265–261420 és 0372–758230), interneten a www.biletmaster.ro vagy www.jegymester.ro oldalon.
Májat, veséket, csontszövetet és szaruhártyát távolítottak el péntekre virradó éjszaka egy 49 éves, agyhalott betegtől a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban – számoltak be a kórház a közösségi oldalán.
Átszervezési terv miatt mulasztással és nemtörődömséggel vádolják a mikházi Felnőtt Neuropszichiátriai Rehabilitációs Központ vezetőségét az alkalmazottak. Szerintük nem néhány beteget helyeztek volna át, hanem teljesen ki akarták üríteni az intézményt.
Látványetetésekkel, sportvetélkedőkkel és rendhagyó divatbemutatóval ünnepli 62. születésnapját a marosvásárhelyi állatkert.
Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.
Mintegy 400 négyzetméteren pusztított a tűz péntekre virradó éjszaka Balavásáron: egy ipari csarnok és a közelében álló lakóház is lángra kapott. A tűzoltók több egységgel, órákon át küzdöttek a lángokkal.
Az alapítvány szerint a marosvásárhelyi reptéren nem jelennek meg magyar nyelven is a közérdekű információt tartalmazó feliratok, ezért annak vezetője bírósághoz fordult. A reptér igazgatója szerint a panasz nem valós, el is magyarázta, miért.
Újabb részleteket közölt a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság a csütörtök délutáni marosvásárhelyi ejtőernyős incidensről.
Tizenharmadik alkalommal is elrajtolt Marosvásárhely magyar közösségének legnagyobb rendezvénye, a Vásárhelyi Forgatag csütörtök este. Összesen 370 programmal várja a látogatókat a következő napokban a város több helyszínén, de főként a Várudvarban.
Marad a kilométerenkénti 41 banis támogatás azoknak a Maros megyei diákoknak, akik ősztől nem tudnak tömegközlekedéssel iskolába ingázni. A megyei önkormányzat a szeptember 7-én kezdődő tanévre is változatlan összegű átalánydíjat hagyott jóvá.
Két katona megsérült csütörtök délután egy ejtőernyős gyakorlat során Marosvásárhelyen – közölte a különleges műveleti erők parancsnoksága.
szóljon hozzá!