
Hapci hétfőre, Kuka keddre, Morgó szerdára és így tovább... A hét törpe alapján nevezték el a hét különböző napra szóló gyerekbérletet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban, ahol idei újdonság, hogy külön gyermekelőadásokra is bérletet hirdetnek.
2010. november 09., 14:252010. november 09., 14:25
2010. november 09., 14:592010. november 09., 14:59
A legkisebbeknek szóló színházbérletet november 25-éig lehet megváltani, a 15 lejes árban három előadást lehet megtekinteni. A már korábban bemutatott Pinokkió című mesemusicalt láthatják a bérlettel, emellett pedig A sötétben látó tündért Patkó Éva rendezésében, valamint a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház egy gyerekelőadását. Utóbbi Nagy Bandó András és Sebestyén Rita mesejátéka, A kiskalácsai királyság.
A bérlet hét különböző napra váltható: a Hapci bérlet hétfő délelőtt 11 órától érvényes, a Kuka bérlet kedden, a Morgó szerdán, a Szende csütörtökön, mindhárom alkalommal ugyancsak 11 órától érvényes. A Szundi nevére szóló bérlet péntek délután 5 órára szól, Tudor nevével fémjelezve szombaton, Vidor nevével pedig vasárnap szintén 5 órakor juthatunk be az előadásra. Kivételesen most a gyerekeket kísérő szülő is 15 lejes áron válthat bérletet.
Segítő kezekre és plusz szemekre van szüksége a Marosvásárhelyi Helyi Rendőrségnek, ezért önkénteseket toborozna. A közösség tagjainak bevonásától kedvezőbb lehet a közintézmény megítélése is.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
szóljon hozzá!