
Két részben szervezik meg idén a Hegynapokat Marosvásárhelyen. A rendezvény hetedik évében május 28-án, szombaton tartják a sporteseményeket, egy hónappal később, június 25–26-án pedig filmeket vetítenek és túrázni hívják a természetbarátokat.
2011. május 26., 10:232011. május 26., 10:23
2011. május 26., 15:442011. május 26., 15:44
Hetedik alkalommal szervezi meg idén a Hegynapokat a Maros Megyei Hegyi- és Speciális Mentőszolgálat, és hogy ne „zsúfolódjanak rá” a zajló Marosvásárhelyi Napokra, ezért két részre osztották a rendezvényt. Május 28-án, szombaton a sporteseményeket tartják – tájékoztatta portálunkat az intézmény vezetője, Kovács Róbert.
11 órától futóversenyre várják a jelentkezőket, gyülekező a Somostetőn, rajt az állatkert elől (felnőtteknek 6 kilométer nő és férfi kategóriában, gyerekeknek 1,5 kilométer), 16 órától falmászó-verseny a Maros-parton a gokart-pályával szemben, 17 órától pedig kajak-verseny a Maros-parton, találkozó ugyanott.
„A benevezés ingyenes, 1000-2000 személy vett részt az eddigi Hegynapokon, reméljük, idén sem maradnak távol az Erdélyi Kárpát Egyesülettel és az Outdoor Experience-szel közös rendezvénytől. Célunk, hogy népszerűsítsük az extrém-sportokat, a kirándulást, a környezetvédelmet” – mondta Kovács Róbert.
A VII. Hegynapok második részét június 25–26-án tartják. Ekkor túrákon, expedíciókon készült dokumentumfilmeket vetítenek le, valamint kirándulásra hívják a természetbarátokat a Kelemen-havasokba.
Mozgalmas napjuk volt vasárnap a Maros megyei tűzoltóknak, akik több településen is beavatkozásra kényszerültek különböző tüzek miatt.
Száraz növényzet kapott lángra Szászrégenben, a Nordenlor cég telephelyének közelében. A szél segíti a lángok terjedését a közeli városrész felé.
Medve támadott meg egy embert a Maros megyei Torboszló és Székelyabod közötti erdős területen, vasárnap koradélután.
Közúti baleset történt vasárnap kora délután Marosvásárhelyen. A Dózsa György úton négy személygépkocsi ütközött össze.
Akár negyvenötezer lejes pénzbírságot is kaphatnak a szemetelő marosvásárhelyi horgászok – hívja fel a figyelmet a Maros Megyei Sporthorgászok és Vadászok Egyesülete. A szabadidejüket a Maros parton töltőket az onkológia kórház panaszolta be.
Tűz ütött ki egy koronkai vendéglátóhely konyhájában szombaton este. Személyi sérülés nem történt.
Két újabb Maros megyei helyszínről is azt jelentik, hogy kigyulladt a száraz növényzet, ezzel pedig ötre nőtt a szombati napon Maros megyéből jelentett tarlótüzek száma.
Száraz növényzet gyulladt ki egy nehezen megközelíthető területen a Nagyernye községhez tartozó Székes falu közelében.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Udvarfalván szombaton délután, veszélybe kerülhet egy méhész telep is.
Kigyulladt kéményhez riasztották a tűzoltókat Backamadrasra szombaton délután.
szóljon hozzá!