Gyereknapi körkép Sepsiszentgyörgyön

•  Fotó: Both Ildikó

Fotó: Both Ildikó

Három helyszínen várják június elsején a gyerekeket Sepsiszentgyörgyön, a polgármeseri hivatal által szervezett gyereknapon. A különböző foglalkozások mellett vásár és előadás is volt a városközpontban.

Bús Ildikó

2011. június 01., 15:532011. június 01., 15:53

2011. június 03., 13:092011. június 03., 13:09

Nézze meg videónkat!

Idén gyermeknapkor a kicsik ismét elfoglalták a városközpontot. A június elsejei gyerekprogramok három helyszínen zajlanak: a Gróf Mikó Imre utcában elhelyezett színpadon, a Szabadság téren, valamint az Erzsébet parkban található pavilonban és környékén. A három helyszínen színes, változatos programokba kapcsolódhatnak be a gyerekek. Gyerekkoncertek és -előadások, kreatív és kézműves foglalkozások, versenyek és vetélkedők sokasága meg számtalan mókás játék várja az ovisokat, kisiskolásokat és mindenkit, aki a játékot szereti. Idén a gazdag gyermeknapi vásáron 23 kereskedő kínálja portékáit 11–19 óra között.

A kicsik és nagyok egyaránt megtalálták a szórakozási lehetőséget, volt, akiket az élő szobrok bűvöltek el, de a lányok ékszereket is készíthettek a kreatív sátorban, a fiúk pedig agyagozhattak a délelőtt folyamán. A vásáron a játékok mellett különöböző mese- és ifjúsági könyveket árulnak, de az édességek sem hiányoznak a standokról.

Minden gyerek kezében léggömb van, a kislányok ingyen arcfestést is kapnak, így senki ne csodálkozzon, ha királylánnyal találkozik a parkban. A színpadon egész napos gyerekműsor szórakoztatja az ünnepelteket, óvodások és kisiskolások fellépését láthatják az érdeklődők, de bábelőadásra is várják a gyerekeket. Délelőtt több száz kisgyerek és szülő fordult meg a városközpontban, az idő is gyönyörű volt, így több órát is eltölthetett a család a gyerekvárosban.

A szervezők azokra a fiúkra is gondoltak, akik sportolni szeretnek és nagyon ügyesek, így bicikli-, görkorcsolya-, gördeszkaversenyt szerveztek, de műfalmászás és ládarakás is volt a parkban felejtett régi szovjet csillagnál. Az Osonó Színházműhely is játéksarkot alakított ki erre a jeles napra, itt fantázia-, csapat- és drámajátékokra került sor, melyek szintén elnyerték a gyerekek tetszését.

Az Írisz Ház szervezésében szituációs játékokat próbálhattak ki a Down-szindrómás gyerekekkel együtt, volt akadálypálya (mankóval, tolókocsival), palacsintasütés, gyertyadíszítés és más kreatív foglalkozások. A szervezők elmondása szerint az egyik legsikeresebb gyereknap a mai, és még nincs vége, hiszen lesz tombolahúzás, ingyenfagyi- és léggömbosztás is a gyerekek között.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 15., hétfő

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken

Helyi vállalkozók és szakemberek segítik a háromszéki középiskolásokat a pályaválasztásban. A diákok személyes találkozókon ismerhetnek meg különféle szakmákat és életutakat.

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön

Tárlatvezetések, műhelyfoglalkozások, koncertek, filmvetítések és közös kvízjáték is várja az érdeklődőket június 20-án Sepsiszentgyörgyön, a Múzeumok Éjszakáján.

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön
Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön
2026. június 15., hétfő

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön

2026. június 15., hétfő

Háromszék újabb csiszolt gyémántja lett a felújított szacsvai templom

Sok-sok elakadással, de reményen felüli eredménnyel zárult a Réty községhez tartozó szacsvai református templom felújítása. A Hívogató Románia program Szent László útjába belefoglalt istenháza értékes XIV. századi freskókat tárt az utókor elé.

Háromszék újabb csiszolt gyémántja lett a felújított szacsvai templom
2026. június 14., vasárnap

Kétezer lejt is fizethetünk egy közterületi fa kivágatásáért

Mi a teendő, ha egy veszélyesnek ítélt fát észlelünk a közvetlen környezetünkben, közterületen, és ki állja a kivágás költségét? Kézdivásárhelyen az önkormányzat, ám Sepsiszentgyörgyön a lakók akár kétezer lejt is fizethetnek az eltávolításáért.

Kétezer lejt is fizethetünk egy közterületi fa kivágatásáért
Hirdetés
2026. június 13., szombat

Végzett az első sportszakos és képzőművész évfolyam a sepsiszentgyörgyi Sapientián

Ballagási ünnepséget tartottak a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karán, szombaton. Az alkalom különlegessége, hogy idén végzett az első sport- és edzőszakos évfolyam, és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) művészképzésének hallgatói is.

Végzett az első sportszakos és képzőművész évfolyam a sepsiszentgyörgyi Sapientián
2026. június 13., szombat

Perkői néptánctalálkozó: a néptánc és a népi kultúra nem múzeumi emlék, hanem élő hagyomány

Szombat délelőtt a helyi Borsika kisebb, illetve nagyobb táncosai léptek fel elsőként a Perkő nyergében felállított szabadtéri színpadon. Őket több mint negyven csoport követi a XX. Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján.

Perkői néptánctalálkozó: a néptánc és a népi kultúra nem múzeumi emlék, hanem élő hagyomány
2026. június 12., péntek

Javítani mentek, egy élet megtakarításával távoztak az idős nő lakásából

Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.

Javítani mentek, egy élet megtakarításával távoztak az idős nő lakásából
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Medve ölhetett meg egy embert egy bölöni erdőben

Eltűnt férfi miatt riasztották a hatóságokat, de már csak a holttestét találták meg az erdőben.

Medve ölhetett meg egy embert egy bölöni erdőben
2026. június 12., péntek

Felszólítás jár a gondozatlan sírokért

Elkezdődött a sepsiszentgyörgyi köztemetőben a gondozatlan sírhelyek jogi státuszának felülvizsgálata. A gondnokság felszólítást helyezett el azokon a sírokon, amelyek után nem fizették be a fenntartási díjat, illetve amelyeket elhanyagoltak.

Felszólítás jár a gondozatlan sírokért
2026. június 12., péntek

Több mint 480 ezer lejes adócsalási ügyben csaptak le Kovászna megyében, egy férfit őrizetbe vettek

Hat helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök Kovászna megyében egy használt autók kereskedelméhez kapcsolódó adócsalási ügyben.

Több mint 480 ezer lejes adócsalási ügyben csaptak le Kovászna megyében, egy férfit őrizetbe vettek
Hirdetés