Elindult a visszaszámlálás az Ifitéka háza táján, hisz péntektől nyolcadik alkalommal zajlanak az ifinapok. Színes programok biztosítják a csapatok és az érdeklődők számára a tartalmas kikapcsolódást, egészen vasárnapig, amikor a program a Gyilkos-tóhoz költözik. A vetélkedők mellett jut idő a művelődésre, művészetre, de a szórakozásra is. Idén sem feledkeznek meg a rászorulókról, a már hagyománynak számító élőláncra pénteken kerül sor.
2011. szeptember 20., 18:282011. szeptember 20., 18:28
2011. szeptember 20., 18:352011. szeptember 20., 18:35
A Maros Szálloda parkolójában felállított óriási kocka is a közelgő Ifinapokra hívja fel a figyelmet
A csapatok kedd este 20 óráig jelentkezhettek. Pénteken 14 óra 30 perckor fognak gyülekezni, majd 17 órától kezdődik a bemutatkozás. A rendezvény kiemelkedő eseményére, az élőláncra, a szeretetkonyha megajándékozására ugyancsak pénteken 15 óra 30 perckor kerül sor. Ezt a programpontot idén már nyolcadik alkalommal rendezik meg az Ifinapok keretében, és talán a város legnemesebb megmozdulásának is lehetne nevezni, mivel előző években másfél-két hónapra elegendő élelmet adtak át kézről kézre a fiatalok a szeretetkonyha részére. A szervezők szeretnék, ha minél több lakos venne részt az akcióban, nem szükséges vásárolni, otthoni készletekből is adományozható élelmiszer. Leginkább tartós élelmiszert tartalmazó adományokat várnak a Művelődési Ház földszintjén vagy a rendezvény helyszínén, a Márton Áron utcában. A segíteni akarókat negyed négyre várják pénteken. Miután lerakták adományaikat, beállnak az élőláncba, és kézről kézre, az összefogás jegyében a szeretetkonyhához juttatják az összegyűjtött élelmiszert.
Kosztándi Andrea, az Ifitéka vezetője elmondta, lesznek nyílt programok, amelyekre szeretnék, ha minél többen elmennének. Ilyen az Ifi-kron sátorban megtartott minden rendezvény, az előadások és az esti koncertek is. Pénteken a Művelődési Ház nagytermében Az önkéntesség éve címmel Molnár Judit előadását tekinthetik meg az érdeklődők. De N.A.R.A.N.CS-koncertre, kalandparkra, Elfojtott szavak- és Stocks-koncertre is a rendezvény első napján kerül sor.
A szombati program korán reggel ébresztővel kezdődik. Aznap lesz Kalóz János pszichológus Ne szúrd el a karriered című előadása, amit kötetlen beszélgetés követ. 19 órától a Pro Art galériában megtekinthető a fiatal művészek kiállítása, ugyanebben az időpontban a Szin-kron csoport felolvasó színházán is részt vehetnek az érdeklődők. Az est sem fog szűkölködni a programokban, lesz lepkevadászat, Ifiszépe kiértékelő, Ifi-faktor és No Sugar-koncert is. A szombati kultúrmaraton keretében minden csapat a Gyergyói Medencét turista szemmel kell felfedeznie, majd képes beszámoló és egy összeállított programcsomag segítségével be kell mutatniuk egy bizottságnak.
A vasárnapi programoknak Gyilkostó ad helyet, ahol főzőverseny, hulladékszobrászat is lesz. A vetélkedőket, játékokat követően délután lesz az indulás vissza Gyergyószentmiklósra, ahol a Cross Road Clubban zajlik majd a csapatok kiértékelője, valamint a záróbuli.
Az internetes Ifirádió és Ifitévé helyszíni közvetítéssel szolgál mindazok számára, akik esetleg valamilyen okból kifolyólag nem tudnak részt venni a programokon.
Idén is folytatják a Tarisznyás-estek sorozatát Gyergyószentmiklósón a Tarisznyás Márton Múzeumban.
Gyergyószentmiklós viseli Magyarország külhoni ifjúsági fővárosa címet idén, amelyet Cegléd testvérvárossal párban nyert el. A kitüntetéssel járó 100 millió forintos támogatás konkrét fejlesztéseket hoz: például ifjúsági központ épül.
Súlyos tűzesethez riasztották a tűzoltókat: Salamáson lángra kapott a helyi rendőrőrs épülete. A tűz az épület tetőszerkezetét és a manzárdot érinti, mintegy 200 négyzetméteres felületen.
Egy lángoló mezőgazdasági épülethez riasztották szerdán reggel a tűzoltókat Gyergyóremetére: egy nagyméretű istálló gyulladt ki egy farmon. Szerencsére sem emberi sérülés nem történt, sem állatokban nem esett kár.
A lakosság kisebb arányban volt jó adófizető, a cégeknél viszont jelentős adósságcsökkenés történt 2025-ben Gyergyószentmiklóson. A 2026-os évre vonatkozó helyi adók és illetékek befizetése január 15-től lehetséges a városban.
Turisztikai Desztináció Menedzsment alapításával tenné ismertebbé, vonzóbbá a városi és gyilkostói vendéglátóhelyeket, valamint a turisztikai kínálatot Gyergyószentmiklós. Az új évtől bevezetett idegenforgalmi illeték teremti meg ehhez az alapot.
Teljesen lezárták a forgalmat a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti szakaszán szombat reggel, miután az erős havazás miatt az úttestre dőlt egy fa.
Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.
Ma, amikor a különféle alkalmazások akár percnyi pontossággal jelzik előre az esőt, vagy azt, hogy mikor süt ki a nap, a népi időjóslás több ezer éves következtetései már nem létfontosságúak, de egy könyv segít abban, hogy mégse menjenek feledésbe.
Idén is a főtéren, a központi parkban rendezik meg Gyergyószentmiklóson a szabadtéri szilveszteri ünnepséget. A szervezők közös óévbúcsúztatóra és újévköszöntésre várják a helyieket és az ide látogatókat koncerttel és éjféli tűzijátékkal.
szóljon hozzá!