Áprilisban ötödik alkalommal szervezik meg a Nemzetközi Egyetemista Dzsesszfesztivált. A profi dzsesszzenekarok koncertjei mellett a fiatal zenészek megméretkezési lehetősége a rendezvény, amelyre többek közt az ezereurós fődíj is csábító lehet.
2013. február 20., 12:122013. február 20., 12:12
2013. február 20., 12:242013. február 20., 12:24
A fesztivált a marosvásárhelyi Ifjúsági Ház és a Jazz&Blues Klub közösen szervezi immár ötödik éve, idén április 22–25. között kerül rá sor. Célja továbbra is az, hogy közelebb hozza egymáshoz a romániai és külföldi zeneművészeti akadémiák hallgatóit és pedagógusait, valamint hogy megmérettetés elé állítsa a versenyezni vágyó művészhallgatókat. Nem utolsósorban a rendezvény színesebbé kívánja tenni a marosvásárhelyi egyetemisták és a dzsesszzene rajongóinak életét.
A fesztivál programja hagyományosan két nagy tömbből áll: a benevezett zenészhallgatók versenyprogramjából és profi dzsesszzenekarok koncertjeiből. A fellépők programja is már majdnem végleges, a fesztivál sikerét azonban főként a versenyre jelentkező, egyetemista előadók jelentetik minden évben.
A versenyprogramba olyan 30 év alatti énekesek, zenészek vagy énekesekből és zenészekből álló csapatok jelentkezését várják, akik valamilyen zeneművészeti egyetem hallgatói. A jelentkezőknek maximum 20 perces műsorral kell készülniük, amelyben kötelező darabok is vannak. A jelentkezőknek egy 5 tagú zsűri és a közönség előtt kell majd fellépniük.
A múlt évben több mint tíz részvevő versenyzett, idén még több jelentkezőre számítanak a szervezők. „Kiküldtük a meghívókat Isztambultól Moszkván át Finnországig minden művészeti egyetemre, reméljük, jelentkeznek majd. Magyarországról már van is versenyzőnk, valamint egy olasz lány is benevezett” – mondta a Vásárhelyi Hírlap érdeklődésére Demeter József főszervező.
A megmérettetésre már a kiosztandó díjak is csábítók lehetnek, összesen 2200 euró értékben lehet nyerni. A legjobb hangszeres előadónak járó díj értéke 1000 euró, de 700 eurót kap majd a legjobb énekes, 500-at pedig a legjobb zenekar. Az érdeklődők megtalálják a részleteket www.studjazzfest.ro honlapon, ahol jelentkezhetnek is a megmérettetésre.
Koronkán vasárnap nemcsak az államelnök-jelöltek nevére lehet pecsételni. Egy másik szavazólapot is kapnak a helyiek, akik arról nyilváníthatnak véleményt, hogy akarják-e, hogy a településükön tömbházak épüljenek.
Kigyulladt személygépkocsihoz riasztották a segesvári hivatásos tűzoltókat szombatról vasárnapra virradó éjszaka.
Idős édesapját keresi egy férfi Marosvásárhelyen, aki napok óta nem tért haza.
Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.
Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.
Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.
Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.
szóljon hozzá!