Bepillantást nyertünk álmaik várába – megvan a nyertes pályázat

Színes, ötletes, de ami ennél is fontosabb, hogy őszinte alkotások érkeztek a szerkesztőségünk által meghirdetett Az én játékváram című gyerekrajzpályázatra. Szakács Ágnes képzőművész, díszlet- és jelmeztervező szakmai segítségével választottuk ki a győztes pályázatot, amelynek kis alkotói a marosvásárhelyi 15-ös számú napköziotthon ovisai, akik egy élménydús játékdélutánt tölthetnek el június 5-én, kedden a marosvásárhelyi Bongó Klubban.

Hajnal Csilla (R)

2012. május 31., 18:242012. május 31., 18:24

Színes várfalak, kék víz, zöld szökőkút, zászló és varázsló – csak néhány elem azok közül, amelyek szinte mindegyik alkotáson megjelennek. Összesen tizenöt pályázat érkezett szerkesztőségünkbe, van köztük rajz, akvarell és kollázs technikával készített  is, mindegyik külön-külön megérdemelné a fődíjat, hiszen óvodások és kisiskolások  fantáziavilágába kalauzolja a nézőt. A Bongó Klubban azonban csak egy csoport számára biztosíthatunk helyet, ezért dönteni kellett. Szakács Ágnes képzőművészt, díszlet- és jelmeztervezőt hívtuk segítségül, ő szakmai kritériumok alapján választotta ki a legeredetibb gyerekrajzot, azaz a marosvásárhelyi 15-ös számú napköziotthon előkészítő és nagycsoportosainak munkáját. „Sokszínű, mégis egységes alkotás, amelynek felülete teljesen ki van töltve, nem találunk fehér foltokat benne. Bátor színhasználat jellemzi, kompozíciója is szokatlan, a keleti eredetű istenábrázolásra, a mandalára emlékeztet” – fejtette ki a képzőművész, aki hozzátette: valamennyi rajz vitte volna a pálmát, hiszen a gyerekek egyéni látásmódja, álmaik kastélya, kis világuk tükröződik az alkotásokban. Mánya Enikő, a nyertes csoport óvónője megkeresésünkre elmondta: tizenhét kisgyerek vette ki a részét a közös vár elkészítésében,  már az alkotás folyamata is kalandos és szép volt, a nyereménynek pedig nagyon örülnek.

Mivel minden rajzot nem tudtunk díjazni, a Vásárhelyi Hírlap szerkesztősége úgy döntött: kiállítja a beérkezett pályázatokat, hogy bárki bepillantást nyerhessen a gyerekek  „álomvárába”. Június 7-én, csütörtökön 12 órától a Bernády tér 3. szám alatti Teleki-házban található református esperesi hivatalban nyitjuk meg a két hétig tartó tárlatot.

Érdekes kollázsokat, színes akvarell-alkotásokat és eredeti rajzokat kaptunk a Nicolae Bălcescu Gimnázium II. C osztályától (tanítók: Palotás Csilla, Dobos Ágota), a Nagyernyei Általános Iskola II. A (tanító: Van Emese) és III. osztályától (tanító: Ferenczi Imola Tímea), az Unirea Főgimnázium IV. B osztályától (tanító: Póra Annamária), a Nyárádszeredai Általános Iskola II. C osztályától (tanító: Máthé Delinke), a Maroskeresztúri Általános Iskola I. B osztályától (tanító: Böjthe Katalin), II. B osztályától (tanító: Ferencz Edith-Mária), III. B osztályától (tanító: Fülöp Anna) és IV. B osztályától (tanító: Szente Enikő), a Csodálatos Berek Napköziotthon Brumi csoportjától (óvónők: Frunza Katalin, Magyarosi Kinga, László Gabriella, Városi Emőke) és természetesen a marosvásárhelyi 15-ös számú napköziotthon nagy- és előkészítő csoportjától (óvónők: Pásztori-K. Imola, Varró Andrea, Mánya Enikő és Máthé Klára).

A beküldött pályázatokat ezúton is köszönjük a kis művészeknek és irányítóiknak. Az alkotásokat egyenként közöljük az elkövetkezendő hetekben a Vásárhelyi Hírlap hasábjain.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 17., csütörtök

Zsákutcává alakul két fontos utca Marosvásárhelyen az épülő parkolóház miatt

Jelentős forgalmi változásokra kell számítani a következő időszakban Marosvásárhelyen, mert péntektől elkezdődik az új parkolóház környékén a közművezetékek áthelyezése. A forgalomkorlátozás fél évre szól, de ez meghosszabbítható.

Zsákutcává alakul két fontos utca Marosvásárhelyen az épülő parkolóház miatt
2025. július 17., csütörtök

Helikopterrel segítették a közúti ellenőrzéseket Maros megyében

Nagyszabású közúti ellenőrzést tartottak a 151D jelzésű megyei úton, Ákosfalva és Nyárádtő között a rendőrök szerdán. Az akció különlegessége, hogy a belügyminisztérium egy helikoptere is segítette a földi egységeket.

2025. július 17., csütörtök

Öt házkutatást tartottak lakószövetségi sikkasztások ügyében Maros megyében

Öt házkutatást tartottak Maros megye területén a hatóságok csütörtökön reggel, sikkasztás megalapozott gyanújával.

Öt házkutatást tartottak lakószövetségi sikkasztások ügyében Maros megyében
2025. július 16., szerda

Gyorsított eljárással szerezhetik be a sótalanító berendezéseket, hogy újra iható legyen a Kis-Küküllő vize

A kormány 3,5 millió eurót biztosított korszerű sótalanító berendezésekre Maros megye számára, hogy Dicsőszentmárton, Gyulakuta és Küküllőszéplak vízellátása biztonságossá váljon. A cél, hogy iskolakezdésre beüzemeljék a rendszereket.

Gyorsított eljárással szerezhetik be a sótalanító berendezéseket, hogy újra iható legyen a Kis-Küküllő vize
2025. július 16., szerda

Máris problémákat okozott az időjárás Maros megyében

Viharos időjárásra és jégesőre vonatkozó másodfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye bizonyos területeire, Segesváron és Dícsőszentmártonban máris meggyűlt a lakók baja a viszontagságos idővel.

Máris problémákat okozott az időjárás Maros megyében
2025. július 16., szerda

Bálázógép gyulladt ki, lángra kapott a száraz növényzet is

Bálázógép gyulladt ki Nyárádtő határában, a 151B jelzésű megyei út közelében kedden, a délelőtti órákban. A lángok gyorsan átterjedtek a környező száraz növényzetre és a tarlóra is.

Bálázógép gyulladt ki, lángra kapott a száraz növényzet is
2025. július 15., kedd

Megtalálták a marosvásárhelyi 12 éves eltűnt lányt

Épségben talált rá kedden a Maros megyei rendőrség a 12 éves kislányra, aki hétfőn este hagyta el önként otthonát és nem tért haza.

Megtalálták a marosvásárhelyi 12 éves eltűnt lányt
2025. július 15., kedd

Előzetes letartóztatási parancsot adtak ki Emil Gânj nevére

Elrendelte kedden a Maros megyei törvényszék a mezőméhesi gyilkossággal gyanúsított Emil Gânj előzetes letartóztatását.

Előzetes letartóztatási parancsot adtak ki Emil Gânj nevére
2025. július 15., kedd

Eltűnt kiskorút keres a Maros megyei rendőrség

Egy 12 éves marosvásárhelyi kislányt keres a rendőrség, akinek eltűnését hétfőn este fél 11 körül jelentették.

Eltűnt kiskorút keres a Maros megyei rendőrség
2025. július 14., hétfő

Kihalás szélén álló szarvasmarha fajtából született új egyed a Marosvásárhelyi Állatkertben

Újabb bikaborjú született a Marosvásárhelyi Állatkertben az őshonos és rendkívül ritka mokány szarvasmarha fajtából.

Kihalás szélén álló szarvasmarha fajtából született új egyed a Marosvásárhelyi Állatkertben