November 26. és december 7. között a Kaláka együttes Erdélybe látogat. A turné alatt 11 helyszínen fogják bemutatni a Szabad-e ide bejönni Betlehemmel című műsorukat, köztük Marosvásárhelyen is.
2011. november 27., 15:102011. november 27., 15:10
2011. november 27., 19:002011. november 27., 19:00
Amikor a betlehemesek karácsonykor házról-házra járnak, üdvözlő versük végén ezt kérdezik: Szabad-e bejönni ide betlehemmel? A Kaláka együttes karácsonyi hangversenyének kerete ez a betlehemes játék. A műsorban elhangzanak magyar és más nemzetiségű karácsonyi népdalok, régi egyházi énekek, karácsonyi versekre írott Kaláka dalok. 1987-ben jelent meg ez a Kaláka lemez. Azóta jár az együttes is adventkor „házról-házra”, templomról-templomra, iskoláról-iskolára, színházról-színházra ezekkel a dalokkal. Minden évben néhány napot a határon túli magyarlakta vidéken töltenek, így történik ez ezúttal is, erdélyiekkel ünnepli az adventet a Kaláka, ezúttal Marosvásárhelyen. Az ajándék koncert betlehemes játékkal és karácsonyi hangversennyel a legkisebbeket és legnagyobbakat is felkészíti a közeledő ünnepre.
A marosvásárhelyi magyar összefogás koncertjének nevezett estét Dr. Vass Levente, a Maros Megyei Tanács, az RMDSZ, az EMNT és a Studium Alapítvány szervezi – tudjuk meg a szervezők közleményéből. Az előadására november 30-án 18 órától kerül sor a Maros Művészegyüttes kövesdombi székházában. A belépés ingyenes, de a helyek száma korlátozott, így az érdeklődők meghívót igényelhetnek a megyei RMDSZ székházában (Dózsa György utca 9. szám), az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Demokrácia Központjában (Mihai Viteazu utca 40. szám), az Erdély FM szerkesztőségében (Predeal utca 2. szám), valamint telefonon a 0265-264.442-es számon.
Számos érettségiző előtt homályos még a jövőkép, a Gyulafehérvári Caritas marosvásárhelyi ifjúsági mentorai rajtuk segítenének pályaorientációs és karriertervező tréningükkel. De a karrierváltást fontolgató felnőttek előtt is nyitva áll az ajtajuk.
Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.
Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.
Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.
Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
szóljon hozzá!