Reggel hétre járnak be dolgozni, ők ébresztik és ők fektetik az állatokat, de jó munkaprogramnak találja ezt Török Zsuzsa, aki 35 éve dolgozik állatgondozóként a Marosvásárhelyi Állatkertben. Ő a majmok gondozója, és munkája rengeteg takarításból áll, hiszen az állatot nem hozza lázba a rend és a tisztaság látványa, etetni pedig mindig takarítás után kell.
2025. július 21., 16:082025. július 21., 16:08
A legnehezebb a munkájában a talicska – avatott be a munkájába félig viccesen, de valóban kemény fizikai munkával tölti mindennapjait a vadállatok között. Név szerint ismeri a legtöbbjüket, és az állatok is felismerik őt a tömegben, sőt az állatorvos érkezését vészjelzéssel továbbítják is egymásnak.
Török Zsuzsa érzi,
Vadállatokkal dolgozni nem veszélytelen, hiszen mindig vannak a gondozókon karmolás-, harapásnyomok, de Zsuzsa szerint legtöbb esetben a gondozó figyelmetlensége okozza ezeket, és nem az állat a hibás.
Az állatkerti látogatókkal is szokott Zsuzsa kommunikálni, mert fontosnak tartja, hogy a gyerekek megismerjék az állatok viselkedését, ezáltal legyőzhessék a félelmeiket a természettel és a vadonnal szemben.
Bár nem hivatalos ünnep, a könyvszeretők nemzetközi napjának célja, hogy az olvasás és az írott kultúra fontosságára emlékeztessen egy egyre inkább technológia uralta világban.
A székelyföldi képzőművészet egy meghatározó alakja, Gaál András előtt tiszteleg a Csíki Székely Múzeum új kiállítása. A tárlat a festő, pedagógus és közösségszervező sokrétű örökségét mutatja be születésének 90., halálának ötödik évfordulóján.
Harmincadik alkalommal rendezik meg a Szent Király Szövetségi Találkozót, amelyre a Kárpát-medence több mint húsz, Szent István nevéhez kötődő településéről érkeznek vendégek. Az esemény hagyományőrző, kulturális és ünnepi programokat kínál.
A zöldséges tavaszi tekercs a távol-keleti konyhák egyik legismertebb és legkedveltebb fogása. Az idők során a különböző országokban saját változatok alakultak ki, így ma már egy igazi nemzetközi street food klasszikusnak számít.
A költségvetési nehézségek ellenére idén is megrendezik a Csíki Jazz Nemzetközi Jazzfesztivált. A fesztivál világszínvonalú fellépőkkel, sokszínű programmal és a közösség összefogásával bizonyítja: a jazznek Csíkszeredában is otthona van.
Újra az operáé lesz a főszerep Szeptember 30. és október 4-e között Csíkszeredában. A Kolozsvári Magyar Opera olyan klasszikusokkal érkezik Székelyföldre, mint a Nabucco, a Mária főhadnagy, valamint a Valahol Európában.
Ez a hűsítő kovászosuborka-leves a nyári napok legfrissítőbb meglepetése, amit mindössze pár perc alatt, főzés nélkül dobhatsz össze.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
Hunyadi János nagy győzelmének 570. évfordulóján megemlékezést szervezett az Erdélyi Magyar Szövetség sepsiszentgyörgyi szervezete.
Negyedóra alatt elkészül, és alig néhány hozzávaló kell hozzá: ez a ropogós, krémes, édes finomság, a nutellás-pisztáciás rudacska.
szóljon hozzá!