Négy strandon csobbanhatnak a csíkiak

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Várják a fürdőzni vágyókat a csíkszéki strandok, az érdeklődők négy létesítmény közül választhatnak: a szeredai és a zsögödi fürdő, a dánfalvi Dugásfürdő és a csíkszentkirályi Borsáros-fürdő medencéiben lehet hűsölni a meleg nyári napokon.

Iszlai Katalin

2016. július 25., 20:012016. július 25., 20:01

2016. július 26., 16:172016. július 26., 16:17

Júniustól várja a strandolókat a Szeredai-fürdő, a létesítményt egy kinti tusolóval bővítették, a gyermekmedencéhez pedig vízi csúszdát készítettek. A felnőttek 10 lejt, a gyermekek és nyugdíjasok 5 lejt kell fizessenek egy napi fürdőzésért, délután öt órától pedig mindenki számára 5 lejbe kerül a beugró.

Karácson Szilárd, aki társaival együtt már hatodik éve működteti a létesítményt, hétfői ottjártunkkor elmondta, nagyon változó a létszám, az időjárás függvényében 20 és 100 személy között fordulnak meg a strandon naponta. A nyugdíjasok és a fiatalok egyaránt állandó vendégei a fürdőnek, de a kisgyerekes családok is gyakran látogatják, hiszen a környéken itt található a legnagyobb gyermekmedence. A Szeredai-fürdő reggel tíz és este kilenc óra között várja az érdeklődőket.

Több mint két hete nyitotta meg kapuit a felújított zsögödi strand, ahol rendezték a környéket, új tusolókat szereltek fel, és a közeljövőben a felújított teniszpályákat is meg szeretnék nyitni.

György Tibor, a létesítmény új bérlője elmondta, nagy népszerűségnek örvend a létesítmény, mikor szép, napos idő van, átlagosan 100 személy fordul meg a strandon. „Délelőtt inkább az idősebb korosztály, míg délután a középkorúak látogatják a fürdőt, estére csak a fiatalabbak maradnak” – tette hozzá György.

A belépő felnőtteknek és a 130 centiméternél magasabb gyermekeknek 10 lej, a kisebb gyermekeknek 7 lej. Este hat óra után mindenkinek 7 lejt kell fizetnie, a három évnél kisebb gyermekek számára pedig ingyenes a belépés.

A csíkszentkirályi Borsáros-fürdő kapui is nyitva állnak a fürdőzni vágyók előtt naponta 14 és 20 óra között. A fedett fürdőt tíz lejért lehet használni, a szabadtéri medencékben való fürdőzésért a felnőtteknek öt, a gyermekeknek két lejt kell fizetniük. Székely Ernő polgármester megkeresésünkre elmondta, a benti medencéket inkább a közép- és idősebb korosztály használja, a kintit pedig a fiatalok kedvelik jobban.

A csíkdánfalvi Dugásfürdő, melynek 18 Celsius-fokos, ásványi anyagokban gazdag vize vonzza a környék lakóit, jelenleg az önkormányzat tulajdonában van. Bőjte Csongor-Ernő polgármester elmondása szerint szeretnék, ha ez így is maradna. Terveiben szerepel a fürdőtelep felújítása, egyelőre azonban az a cél, hogy legalább a mostani állapotát megőrizzék. Jelenleg a helyi gyerekek miatt tartják nyitva a strandot, de bárkit szívesen látnak. A belépés ingyenes.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 24., szerda

Ittas szekérhajtó okozott balesetet Csíkszeredában, a maszkosok bevetésére is szükség volt – videóval

Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.

Ittas szekérhajtó okozott balesetet Csíkszeredában, a maszkosok bevetésére is szükség volt – videóval
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Rovarirtás lesz Csíkszeredában

Rovarirtást végeznek Csíkszereda teljes közterületén, csütörtökön este.

Rovarirtás lesz Csíkszeredában
Rovarirtás lesz Csíkszeredában
2026. június 24., szerda

Rovarirtás lesz Csíkszeredában

2026. június 23., kedd

A digitális világ veszélyeiről tart előadást Csíkszeredában Pöltl Ákos

A gyermekeket érő digitális hatásokról, a túlzott képernyőhasználat következményeiről és a tudatos eszközhasználat fontosságáról tart előadást Pöltl Ákos családbiztonsági szakértő június 25-én, csütörtökön 17 órától a Csíki Moziban.

A digitális világ veszélyeiről tart előadást Csíkszeredában Pöltl Ákos
2026. június 23., kedd

Újabb beruházás készül el nemsokára Csíkszentkirályon

A végleges körforgalom elkészülte után egy újabb fontos beruházás közeledik a befejezéshez Csíkszentkirály községben.

Újabb beruházás készül el nemsokára Csíkszentkirályon
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Háromszorosára drágult az új fertőző- és tüdőkórház építésének tervezett költsége

Meghaladja a 231,5 millió lejt a tervezett új csíkszeredai fertőző- és tüdőkórház beruházási értéke, miközben az eredeti becslés még csak 71 millió lej volt. Ha a kormány jóváhagyja az új összeget, a munkálatok még idén elkezdődhetnek.

Háromszorosára drágult az új fertőző- és tüdőkórház építésének tervezett költsége
2026. június 22., hétfő

Drága kitérő után visszatér régi székházába a csíkszeredai népiskola

Hiába készültek a felújításra, végül elmaradt a beruházás a csíkszeredai Vámszer Géza Művészeti Népiskola Gál Sándor utcai épületénél, ezért kisebb karbantartási munkák után hamarosan visszaköltözik az iskola az épületébe.

Drága kitérő után visszatér régi székházába a csíkszeredai népiskola
2026. június 22., hétfő

Szünetelni fog a vízszolgáltatás több csíkszeredai utcában

Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünet lesz több csíkszeredai utcában, két lakónegyedben pedig nyomáscsökkenés lehetséges a betervezett munkálatok miatt.

Szünetelni fog a vízszolgáltatás több csíkszeredai utcában
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

A kisebb utcák is aszfalburkolatot kapnak Csíkszentimrén  

Újabb szakaszánál tart a községi utak és utcák korszerűsítése Csíkszentimrén. Miután korábban már jelentős mennyiségű útszakaszt aszfaltoztak, most újabb helyszíneken, kisebb utcákban is felújítás történik.

A kisebb utcák is aszfalburkolatot kapnak Csíkszentimrén   
2026. június 20., szombat

Medve jelenlétére figyelmeztetnek Csíkszentléleken

Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a csíkszentlélekieket szombaton este, hogy medvét láttak a település főutcáján.

Medve jelenlétére figyelmeztetnek Csíkszentléleken
2026. június 18., csütörtök

Nem volt bűncselekmény áldozata és az öngyilkosságot is kizárták

A kedden Csíkszeredában elhunyt 48 éves férfi halálával kapcsolatban érdeklődtünk a rendőrségi szóvivőnél. Néhány dolgot már kizártak.

Nem volt bűncselekmény áldozata és az öngyilkosságot is kizárták
Hirdetés