Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Élelmiszereket és pénzt gyűjtenek a csíkszeredai 61-es hegyivadász dandár katonái a nehéz helyzetbe került Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság részére.
2017. október 06., 09:462017. október 06., 09:46
2017. október 06., 09:482017. október 06., 09:48
Augusztus végén került válságos helyzetbe az igazgatóság: nem tudják biztosítani többek között a központjaikban élő gyermekek, fogyatékkal élők ellátását, a működésükhöz szükséges költségeket, sem pedig a szolgáltatók kifizetését. Azóta valamelyest rendeződött a helyzet, és Hargita Megye Tanácsa segítségével októberben biztosítani tudják a nettó béreket,
Meglepő és fájdalmas bejelentést tett a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság a Facebookon: mint közölték, teljesen kifogytak a pénzből, ezért veszélybe került több száz ellátottjuk étkeztetése és a foglalkoztatása.
Erre a problémára figyeltek fel a Hargita megyei katonák, akik székhelyükön pénz-, illetve élelmiszer-adományokat gyűjtenek, továbbá tizenöten azt is vállalták, hogy
Hargita, Kovászna és Maros megyében is útkarbantartási és -megerősítési munkálatok zajlanak, amelyek forgalomkorlátozással járnak.
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint csütörtök délig közzéteszik a nyolcadikos végzősök képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Elkezdik a Cipészek utca felújítását Székelyudvarhelyen, jövő héten. Az utcában a forgalmi rend is megváltozik, melynek hatására több parkolóhely lesz.
Adrian Nicușor Nicát nevezte ki a miniszterelnök az országos adóhatóság (ANAF) vezetőjévé. Ilie Bolojan döntése szerda este jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az egészségügyben dolgozók bérpótlékai a munkájuknak csak egy meghatározott része esetében csökken, más tevékenységeik esetében nem. Még nem világos, hogy ennek rendszerszinten milyen hatása lesz, véli a Sanitas képviselője.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy jövő évben sem fognak nőni a nyugdíjak és a közalkalmazotti fizetések. A költségvetési hiány csökkentése érdekében kétkulcsos áfát vezetnek be, és csökkentik a pártok állami támogatását is.
Börtönbüntetést kaptak ketten Hargita megyében állatkínzás miatt: egy 19 éves a kölyökkutyáját tépette szét nagykutyákkal, egy másik pedig megcsonkította saját kutyája fülét. Az első esetben felfüggesztett büntetés született, másodikban letöltendő.
A Közigazgatási Szakszervezetek Szövetsége (FNSA) kérte a Nép Ügyvédjétől, hogy hivatalból emeljen alkotmányossági kifogást az alkotmánybíróságon a közigazgatásban dolgozók bércsökkentését előíró 2025/36-os számú sürgősségi kormányrendelet ellen.
Háborús bűnösök kultuszának ápolása és legionárius propaganda vádjával bíróság elé állította a legfőbb ügyészség Călin Georgescut. A volt elnökjelöltet további öt bűncselekménnyel gyanúsítják, amelyek ügyében folytatódik a nyomozás.
A diákok megnyugtatása a célja annak az intézkedésnek, amely értelmében idéntől meg lehet tekinteni a nyolcadikosok képességfelmérő dolgozatait – véli Irsai Izabella tanfelügyelő. A jegyeket csütörtökön teszik közzé, óvni már aznap is lehet.
szóljon hozzá!