
A verseny tavalyi győztesei
Fotó: Némethi Katalin
A sepsiszentgyörgyi Pál Utcai Fiúk Egyesület 24. alkalommal hirdeti meg a Barangoló városismereti vetélkedőjét. A megmérettetésre legtöbb négy iskolásból és egy felnőttből álló csapatok jelentkezhetnek.
2023. április 21., 13:022023. április 21., 13:02
Az idei feladatsor megoldása érdekében az elemista jelentkezőknek egyebek mellett a Bod Péter Megyei Könyvtárat, a központi evangélikus templomkertet, a Beör-palotát kell felkeresniük.
A gimnazistáknak és középiskolásoknak a Gyulai Ferenc-házról kell adatokat gyűjteniük, az elhurcolt sepsiszentgyörgyi zsidó családok egykori lakhelyét, a gettó és a lebontott zsinagóga helyét jelölő botlóköveket kell felkeresniük, de
A feladatokra a válaszokat a diákoknak kell leírniuk nagy odafigyeléssel, mert a súlyos helyesírási hibákat tartalmazó feleletekért pontlevonás jár. A kitöltött űrlapot és a képeket zárt borítékba kell helyezni, amit a Bod Péter Megyei Könyvtár előterében található Barangoló feliratú dobozba kell bedobni május 18-ig.
A verseny legfőbb célja iskoláskorban megismertetni a gyerekekkel szülővárosukat, kiegészíteni az eddigi ismereteket, hogy észrevegyék a város rejtett értékeit is. További információk a nemeselod@yahoo.de e-mail-címen vagy a 0746-134 950-es és a 0754-882 395-ös telefonszámok (Nemes Emil tanító) valamelyikén.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
szóljon hozzá!