
Csak belépő megváltása után lehet fürdőzni a Víkenden. Archív
Fotó: Haáz Vince
Egy hónapnyi ingyenes használat után június 2-ától díjköteles lett a belépés a marosvásárhelyi víkendtelepre. Reggel 8-tól este 8-ig kell fizetni, utána marad az ingyenes bejárás, de már nem szabad fürödni a medencékben. Ennek megfelelően a program némiképp változott, az árak viszont a tavalyihoz hasonlók, és a napi jegyek mellett bérleteket is válthatnak a gyakori strandolók.
2018. június 03., 12:332018. június 03., 12:33
2018. június 03., 12:362018. június 03., 12:36
A víkendtelepen hat medence várja a fürdeni, kikapcsolódni vágyókat, ugyanakkor játszóterek és sportpályák is színesítik a kínálatot. Tíz ponton van megfigyelőkamera, és több helyi rendőr felügyeli a rendet. Csak
Bérletet is lehet vásárolni, ez felnőtteknek egy szezonra 115 lejbe, gyerekeknek és nyugdíjasoknak 78 lejbe, egy négytagú család számára (két gyermek, két felnőtt) 320 lejbe kerül, de lehet csak havi és heti bérletet is váltani, amelyek ára kedvezményesebb, mint a napi jegy megvásárlása. Egyhetes családi bérlet 25 lej, aki egy hónapra érvényes belépőt szeretne, 80 lejt kell kifizetnie. A nagy csúszdákat napi 15 lej ellenében lehet használni, vagy egy lecsúszásért egy lejt kell fizetni.
A jegypénztárak reggel nyolckor nyitnak, és este nyolcig tartanak nyitva, ez idő alatt lehet használni a medencéket is.
Erről tavaly a helyi képviselő-testület elfogadott egy határozatot, amely előírja a korlátozást, illetve azt is, hogy a víkendtelep alkalmazottai és a helyi rendőrök fogják ellenőrizni a szabályok betartását, és szükség esetén büntetni is fognak. A fürdéskorlátozást azért vezették be, mert
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
Február 24-én, kedden, az ukrajnai háború kezdetének negyedik évfordulóján az ukrán zászló színeivel világítják meg a parlament épületét.
Mérsékelt mennyiségű csapadékra, hegyvidéken hóviharra, valamint a szél megerősödésére vonatkozó figyelmeztetést bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn délelőtt 10 órától szerda este 10 óráig.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
2 hozzászólás