
Fotó: Veres Nándor
Újabb hat személynél – három betegnél és három egészségügyi dolgozónál – mutatták ki a koronavírus-fertőzést a csíkszeredai kórházban. Az intézményben kialakult gócpont kapcsán továbbra is vizsgálatokat folytatnak, hogy kiderüljön, ki fertőződött meg elsőként.
2020. június 18., 14:512020. június 18., 14:51
2020. június 18., 14:562020. június 18., 14:56
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház kardiológiai osztályán kialakult tömeges megfertőződés már 13 személyt érint, miután az első hét eset után újabb hat személynél, három betegnél és három egészségügyi dolgozónál is kimutatták a vírus jelenlétét – derült ki a kórháznál tartott csütörtöki sajtótájékoztatón.

Tömeges megfertőződés történt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban: a kardiológiai osztály hét alkalmazottjának lett pozitív a koronavírus-tesztje.
Az eseményen újabb jelentős adományt kapott a kórház: a Kászon Egyesület és a Hargita Megyéért Egyesület képviselői egy, a molekuláris biológiai labor munkájához szükséges, adományokból megvásárolt steril fülkét adtak át az intézmény számára.
Fotó: Veres Nándor
Mint az eseményen kiderült,
magán-, illetve jogi személyek részéről, ez eddig a legmagasabb összeg, amit egy község felajánlott a megyében. Az összeget a Hargita Megyéért Egyesület egészítette ki, hogy megvásárolhassák a steril fülkét.
Az adomány átadását követően újabb információkat árultak el a kardiológiai osztályon kialakult helyzettel kapcsolatosan. Mint Balogh Csaba István kardiológus főorvos elmondta, szerdán teszteket végeztek az összes betegnél és az egészségügyi dolgozók jelentős részénél, a fennmaradó 15 alkalmazottól pedig csütörtökön vettek mintát, az ő eredményeikre még várni kell. A szerdai tesztelés során hat újabb esetet igazoltak, a három érintett beteget átszállították a székelyudvarhelyi kórházba, a fertőzött egészségügyi dolgozókat pedig a csíkszeredai kórház fertőző betegségeket kezelő osztályán tartják megfigyelés alatt.
Fotó: Veres Nándor
Hozzátette:
Arra is kitért, hogy vasárnap és hétfőn újra tesztelni fogják az osztály összes betegét és a teljes személyzetet, és ha mindent rendben találnak, keddtől újraindulhat a betegfelvétel. Leszögezte továbbá, hogy a sürgős eseteket továbbra is ellátják, és az ügyeleti vonal is működik, tehát
Fotó: Veres Nándor
Sergiu Sîngeorzan járványtanász főorvos kiegészítésképpen elmondta, az intézményben folytatódik a járványtani vizsgálat, ám mivel kiderült, hogy betegek is fertőzöttek, az eljárás bonyolultabbá vált. Azon dolgoznak, hogy megállapítsák, ki volt az első fertőzött. Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője a vizsgálattal kapcsolatosan arra is kitért, hogy folyamatban van a fertőzöttek lehetséges kontaktszemélyeinek azonosítása, hogy alaposan körülzárhassák a gócpontot. A már azonosított kontaktszemélyeket és a családtagokat házi elkülönítésbe helyezték. Az igazgató továbbá ismét figyelmeztette a lakosságot, hogy
erről árulkodik a fertőzöttek és a halálesetek számának folyamatos növekedése is.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
3 hozzászólás