
A kardiológiai osztályon és a járóbeteg-rendelőben felfüggesztették a betegek fogadását. Archív felvétel
Fotó: Gábos Albin
Tömeges megfertőződés történt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban: a kardiológiai osztály hét alkalmazottjának lett pozitív a koronavírus-tesztje.
2020. június 17., 13:552020. június 17., 13:55
2020. június 17., 16:522020. június 17., 16:52
Hét egészségügyi alkalmazott fertőződött meg a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház kardiológiai osztályán – ismertette szerdai sajtótájékoztatóján Konrád Judit kórházmenedzser, Balogh Csaba István kardiológus főorvos, Sergiu Sîngeorzan járványtanász főorvos és Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Mint Konrád Judit elmondta,
hogy egy átfogóbb képet kapjanak a kialakult helyzet súlyosságáról. Ezek mind negatívak lettek, de ettől függetlenül elrendelték a teljes körű koronavírustesztek elvégzését is az összes érintett esetében (hét orvos, 24 asszisztens, 14 betegápoló, két takarító és két orvosírnok) ezek eredményei az esti órákban várhatók.
A pozitívan tesztelt hét kórházi alkalmazottat beutalták a koronavírusos betegeket kezelő osztályaira, jól vannak, enyhe tüneteik vannak, illetve tünetmentesek.
A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy a főként asszisztenseket érintő fertőzés az első vizsgálatok szerint valószínűleg külső forrásból kerülhetett be a kórházba, magyarán arra gyanakszanak, hogy valaki a szabadidejében fertőződhetett meg. Biztosat azonban egyelőre nem lehet tudni a folyamatban lévő belső járványtani vizsgálat lezárásáig. Emellett
„Leszögezném, hogy a kórház mindent megtett annak érdekében, hogy megelőzzük a fertőzés bekerülését a nem koronavírusos betegeket ápoló osztályokra. Minden védőfelszerelés biztosítva volt és biztosítva van. Bizonyíték erre az, hogy a koronavírus-fertőzötteket ápoló osztályokon senki sem betegedett meg. Ugyanakkor az elmúlt hónapokban folyamatosan végeztünk járványtani ankétokat minden olyan alkalmazott esetében, akinek környezetében, akár községében, falujában, utcájában volt koronavírus-fertőzött, a mai napig 110 alkalmazottat teszteltünk.
– mondta el a kórházmenedzser.
Arra is kitértek, hogy a betegek biztonsága érdekében a kardiológiai osztályon és a járóbeteg-rendelőben felfüggesztették a páciensek fogadását. A sürgős eseteket a sürgősségi osztályon továbbra is ellátják, a krónikus betegeknek viszont türelmüket kérték a helyzet rendezéséig.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban egyébként a koronavírusos betegeket ellátó osztályokon jelenleg 76 igazoltan fertőzött, illetve fertőzés-gyanús személy van beutalva – közölte az intézmény.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás