Újabb rangos elismerést kapott a Bagossy Brothers Company

Ezúttal a legjobb hangfelvétel díját kapta meg a banda egyik szerzeménye •  Fotó: Bagossy Brothers Company

Ezúttal a legjobb hangfelvétel díját kapta meg a banda egyik szerzeménye

Fotó: Bagossy Brothers Company

Tizennyolcadik alkalommal adták át a Fonogram – Magyar Zenei Díjakat. A huszonöt fős szakmai zsűri tizennyolc műfaji kategóriában ítélt oda elismeréseket. A Bagossy Brothers Company Visszajövök című dala kapta a legtöbb szavazatot az év hangfelvétele kategóriában.

Barabás Orsolya

2021. április 27., 13:082021. április 27., 13:08

A Magyar Hangfelvétel-kiadók Szövetsége (MAHASZ) közel három évtizede minden évben odaítéli a különböző zenei stílusok hazai és nemzetközi legjobbjainak a szakmai elismeréseket. Fonogram – Magyar Zenei Díj néven idén 18. alkalommal hirdettek győzteseket, köztük a Bagossy Brothers Companyt.

A gyergyószentmiklósi zenekar Visszajövök című dala nyerte le az év hangfelvétele címet a közönségszavazásnak köszönhetően.

„Többször elmondtuk már, hogy a jelölés lényegesen fontosabb számunkra, mint maga a győzelem, hiszen ez azt jelenti, hogy részei vagyunk a magyar zenei palettának, ezáltal értékeli a szakma a munkánkat. A díj csak hab a tortán. Ebben az évben rekordszámú díjat zsebeltünk már be, ezek előző évi munkákhoz kapcsolódnak” – reagált az újabb elismerésre Tatár Attila, a Bagossy Brothers Company gitárosa. Mint kifejtette, lassan nyolc hónapja nem álltak közönség előtt.

„Olyankor kapjuk a díjakat, amikor alapvetően nem dolgozunk, és ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor valaki elmegy a munkahelyéről szabadságra, és közben kapja az üzenetet, hogy többször is az év dolgozójának választották.

Idézet
Jobban szeretném, ha ezeket az elismeréseket ünnepélyesebben a zenekarral, stábbal közösen együtt tudnánk megélni. A díjnak természetesen ezúttal is örülünk, ez a helyzet nem veszi el az értékét az elismerésnek, de már nagyon szeretnénk, ha végre ismét zenélhetnénk a közönség előtt

– fogalmazott a gitáros, aki azt is hozzátette, hogy semmi biztosat nem tudnak arról, hogy mikor és milyen formában lehet az idei első élő koncertjük, hiszen sem a magyar, sem a román kormány még nem közölte az ezzel kapcsolatos tudnivalókat. Ennek ellenére remélik, hogy mielőbb bemutathatják az új lemezüket a közönségnek.

A legrangosabb zenei elismerés díjazottjai Sipos Balázs üvegművész alkotását kapták díjként.

További díjazottak

Szakmai elismerésben részesült Charlie, a Halott Pénz, a Fran Palermo, Metzker Viktória, Krúbi, valamint a Lazarvs. A speciális zenei kategóriákat a Dupla KáVé, Temesi Berci, Kovácsovics Fruzsina, Borlai Gergő és az Ötödik Évszak nyerték. Az év felfedezettje mezőnyében Dzsúdló győzedelmeskedett. Életműdíjat kapott Török Ádám és Hajnal Gábor. Emellett Bruce Springsteen, a Dua Lipa, a Tame Impala, a Purple Disco Machine, a 24Kgoldn, az AC/DC hangfelvételeit is díjazták.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 08., kedd

Vízbe esett embert mentettek ki a tűzoltók Marosludason

Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.

Vízbe esett embert mentettek ki a tűzoltók Marosludason
2025. július 08., kedd

A miniszterelnök elismerte, hogy Nicușor Dan nem akart áfát emelni

Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.

A miniszterelnök elismerte, hogy Nicușor Dan nem akart áfát emelni
2025. július 08., kedd

Lesz-e turista Korondon és Szovátán? Augusztus végén tisztábban fogunk látni

Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.

Lesz-e turista Korondon és Szovátán? Augusztus végén tisztábban fogunk látni
2025. július 07., hétfő

Bolojan: a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, az ösztöndíjak nem szűnnek meg

Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a

Bolojan: a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, az ösztöndíjak nem szűnnek meg
2025. július 07., hétfő

Mintha nekimenne: autójával heccelte az útszéli medvét – videó

A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.

Mintha nekimenne: autójával heccelte az útszéli medvét – videó
2025. július 07., hétfő

Különnyugdíj, kisebb államapparátus – részleteket osztott meg a miniszterelnök a második deficitcsökkentő csomagról

Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.

Különnyugdíj, kisebb államapparátus – részleteket osztott meg a miniszterelnök a második deficitcsökkentő csomagról
2025. július 07., hétfő

Ez a kezdet – így értékelte Bolojan az első deficitcsökkentő csomagot

Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.

Ez a kezdet – így értékelte Bolojan az első deficitcsökkentő csomagot
2025. július 07., hétfő

Csonka épület az óriáslepel mögött – eltűnőben a Bodok szálló

Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.

Csonka épület az óriáslepel mögött – eltűnőben a Bodok szálló
2025. július 07., hétfő

Általános sztrájk körvonalazódik az egészségügyben

A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.

Általános sztrájk körvonalazódik az egészségügyben
2025. július 07., hétfő

Károkat okozott a szélvihar Csíkszéken

Egy fa dőlt ki Csíkszeredában, valamint több mint 2500 felhasználó maradt áram nélkül Csíkszéken a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt hétfőn délután – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Károkat okozott a szélvihar Csíkszéken
Károkat okozott a szélvihar Csíkszéken
2025. július 07., hétfő

Károkat okozott a szélvihar Csíkszéken