
Nincs megállás: egyes kutakon már 11 lej közelében a prémium gázolaj ára
Fotó: Olti Angyalka
Tovább folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
2026. március 28., 15:002026. március 28., 15:00
2026. március 28., 15:222026. március 28., 15:22
Történelmi nap volt a szerdai, amikorra beigazolódtak a 10 lej fölötti üzemanyagárra vonatkozó korábbi előrejelzések: szinte minden benzinkútnál elérte a 10 lejt a standard gázolaj literenkénti ára, a benziné pedig jócskán meghaladta a 9 lejt. Bár a kormány csütörtöki ülésén üzemanyagpiaci válsághelyzetet hirdetett, a sürgősségi rendeletbe foglalt intézkedések csak április 1-jétől lépnek hatályba, addig az üzemanyagok zavartalanul drágulhatnak tovább.

Nagyon hamar beigazolódtak azok az előrejelzések – egyesek szerint akkor még spekulációk –, amelyek 9–10 lej fölé vizionálták az üzemanyagok literenkénti árát.
Szombaton újabb 15 banival nőtt a gázolaj ára, így a Peco Online árösszehasonlító adatai szerint Székelyföldön már sehol sem lehet 10 lej alatti áron gázolajat tankolni.
A standard gázolaj ára Hargita megyében töltőállomástól függően 10,22 és 10,41 lej között változik, a legolcsóbban jelen pillanatban a székelyudvarhelyi MOL-kutakon tankolhatunk, míg a legmagasabb árat a csíkszeredai OMV-nél kell fizetnünk.
Kovászna megyében 10,18 és 10,27 lej közötti áron kínálják a standard gázolajat, a legalacsonyabb árat a sepsiszentgyörgyi MOL-nál, a legmagasabbat a rétyi Petrom-kúton találjuk.
Maros megyében 10,22 és 10,41 lej között alakulnak az árak, a szovátai MOL-kúton a legolcsóbb, a szászrégeni OMV-nél a legdrágább a standard gázolaj.
A standard benzin esetében szombaton nem történt áremelés, így Hargita megyében 9,28 és 9,45 lej között változik a literenkénti ár, a legelőnyösebb áron a székelyudvarhelyi Petromnál, a legdrágábban a csíkszeredai OMV-nél tankolhatjuk meg autónkat.
Kovászna megyében 9,28 és 9,38 lej között alakulnak az árak, a legkevesebbet a sepsiszentgyörgyi Petrom-kúton, a legtöbbet az ugyanott található Rompetrolnál fizethetünk.
Maros megyében 9,28 és 9,40 lej közötti árat kérnek a töltőállomások, a legolcsóbb árat a szászrégeni Petrom, a legmagasabbat a ludasi Rompetrom függesztette ki a standard benzin esetében.
A prémium üzemanyagok árának emelkedése is folyatódott az elmúlt időszakban, így alaposan a zsebébe kell nyúlnia annak, aki ilyen típusú gázolajjal vagy benzinnel tankolná meg autóját.
a székelyföldi megyékben 10,63 és 10,97 lej közötti literenkénti áron lehet beszerezni.
A prémium benzin esetében jelentősebbek az árkülönbségek, hálózattól függően 9,87 és 10,24 lej közötti összeget kérnek egy literért.
Az iráni konfliktus kirobbanása óta márciusban 16 alkalommal emelkedtek az üzemanyagárak, a standard gázolaj literenként 2 lejjel, a standard benzin pedig 1,32 lejjel drágult. Összességében az év eleje óta – beleértve a jövedéki adó emelését és egy sor drágítást – egy liter standard benzinért 2,04 lejjel, egy liter standard gázolajért pedig 2,81 lejjel kell többet fizetnünk – számolta ki a Krónika.
A hivatalos bejelentések szerint a kormány a jövő héten újabb intézkedéscsomagról tárgyal az üzemanyagárak megfékezésére, Ilie Bolojan miniszterelnök nyilatkozata szerint „nagyon valószínű”, hogy a jövedéki adó csökkentése is terítékre kerül.

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!