
Új menedzsere van a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórháznak Sepsiszentgyörgyön. A tisztségre hárman pályáztak, a vizsga eredményét pénteken hirdették ki.
2010. november 26., 16:542010. november 26., 16:54
2010. november 26., 20:042010. november 26., 20:04
A kórház menedzseri tisztségére három pályázó volt – köztük az eddigi menedzser, Török Zsuzsanna is –, de az írásbeli vizsgán csak a kovásznai születésű, Sepsiszentgyörgyön élő jogász ért el hetesnél nagyobb eredményt. András-Nagy Róbert korábban a magánszférában tevékenykedett, illetve az Országos Uránium Társaság vezetői tisztségét töltötte be. A sikeres versenyvizsga után András-Nagy Róbert elmondta: emberközpontú kórházat szeretne, amely Kovászna megye lakosságának igényeit figyelembe véve a minőségre helyezi a hangsúlyt. A menedzser elsősorban az intézményen belüli szervezési feladatokra szeretne összpontosítani.
A Kovászna megyei tanács közleményéből kiderül, dr. Vass Levente, aki a kórház igazgatótanácsának tagja, illetve a vizsgabizottság elnöki feladatkörét látja el, arról is beszámolt, hogy a továbbiakban három versenyvizsgára kerül sor a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórháznál: az orvosi, az ápolási, illetve a gazdasági igazgatói székekre várnak jelentkezőket. Ezeknek a megszervezéséről már András-Nagy Róbertnek kell gondoskodnia. Az igazgatók – beleértve a kórház menedzserét is – megbízása három évre szól majd.
A menedzsercserével kapcsolatosan Tamás Sándor, Kovászna megye tanácsának elnöke rámutatott: a megyei kórház rehabilitálása jó úton halad, hiszen az idén több, az épülettel kapcsolatos munkálatot is elvégeztek, 2011-ben pedig az intézmény korszerű gyógyászati felszerelésének beszerzése a cél, amelyet európai uniós forrásokból fedeznének. Tamás Sándor úgy véli, hogy a kórház fizikai felújítása mellett fontos visszaszerezni a lakosság bizalmát is.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
szóljon hozzá!