
Megoldást kell találniuk a parkolással kapcsolatos gondokra is. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Új városrendezési tervet fogadnak el idén a sepsiszentgyörgyi belváros egy részére – jelentette be Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, egy teljesen új városrész építését tervezik.
2018. február 15., 19:582018. február 15., 19:58
2018. február 15., 19:592018. február 15., 19:59
Pályázati forrásokból kiköltöztetnék a város szélére a tömegközlekedési vállalatot és a közművek irodáit, műhelyeit, ezzel egy nagy terület szabadul fel, a tervek szerint ide építik majd meg a nagy méretű épülettömböt, ahol a színház, az Erdélyi Művészeti Központ (EMÜK) és a könyvtár is helyet kap.
A jelenlegi zöldségpiac mellé pedig Vásárcsarnokot építenek, hiszen a jelenlegi piac túl szűk ahhoz, hogy kiszolgálja az igényeket. Abban bíznak, hogy a csarnok egész évben jól működtethető, nem a viszonteladók kínálják a multinacionális cégektől felvásárolt termékeket, hanem az őstermelők, és ezzel elindul egy folyamat, többen keresik majd a helyi termékeket.
Különben az is felmerült, hogy ezen a területen új parkolókat kellene kialakítani, hiszen a városközpont egyre zsúfoltabb.
További gondot jelent, hogy a kilencvenes években több banképületet építettek a központban, akkor viszont nem úgy adták ki az engedélyt, hogy biztosítsanak parkolókat az ügyfeleiknek, így most ők is a közterületen állnak meg, míg intézik a pénzügyeiket. Antal Árpád szerint a működési engedélyt csak akkor kellene meghosszabbítani, ha a pénzintézetek ezt a kérdést megoldják.
– mondta az elöljáró. Egyébként a tervek között szerepel egy új uszoda építése is, mert a régi sok veszteséget termel, évi egymillió lejbe kerül a városnak a fenntartása. Antal kifejtette,
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
Adományozó látogatásra érkezett Székelyföldre az FK Csíkszereda testvérklubja, a budapesti Kispest Honvéd küldöttsége. A program szakmai egyeztetéssel indult, majd a csíkszentmártoni plébánián átadták az anyaországból hozott adományokat.
Közúti balesethez riasztották a sepsiszentgyörgyi rendőröket szerda délután. A rendőrség tájékoztatása szerint két személyautó ütközött össze a sepsiszentgyörgyi Oltmező és Csíki utcák találkozásánál.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint az októberi 2,5 százalékról novemberben 2,4 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
szóljon hozzá!