Fotó: Thomas Campean
Amióta Székelyudvarhely Csíkszereda felőli kijáratánál, a Norada Rt. előtti útszakaszról eltávolították a forgalmat lassító fekvőrendőrt, sok fejfájást okoznak a környéken lakóknak a házaik előtt elhaladó teherautók.
2013. augusztus 23., 12:342013. augusztus 23., 12:34
2013. augusztus 23., 13:542013. augusztus 23., 13:54
Sebességkorlátozó táblákkal próbálják lassítani a forgalmat a Bethlenfalvi úton, Székelyudvarhely Csíkszereda felőli bejáratánál, az út menti házak lakói mégis arra panaszkodnak, hogy a nagy sebességgel a városba érkező teherautókat csak az első kis kanyar kényszeríti lassításra, a fékezésekbe azonban egész házuk beleremeg. Elmondták, kérést szándékoznak benyújtani a polgármesteri hivatalhoz, hogy a korábban tönkrement, majd eltávolított fekvőrendőrt visszahelyezzék.
Másfelől sokan arra panaszkodnak, hogy a városba érkező autókat az első öt-hatszáz méteren ellentmondásos sebességkorlátozó táblák fogadják. A Melinda Impexnél lévő gyalogátjáró előtt egy 40 kilométeres sebességkorlátozásra figyelmeztető tábla áll, az átkelő után egy 50 kilométert jelző. Nem egészen 150 méterre, a Norada előtti gyalogátjárónál 30 km-es korlátozás lép érvénybe, amit az átjáró után táblával fel is oldanak. Néhány méterre ettől nemrég egy 40 kilométeres korlátozást jelző táblát helyeztek el. A sofőrök nem arra panaszkodnak, hogy nem lehet betartani a sebességet, hanem arra, hogy ennyi utasítástól könnyen összezavarodnak.
Tikosi László, a polgármesteri hivatal műszaki igazgatója elmondta, nem tervezték pótolni a tönkrement fekvőrendőrt a Norada Rt. előtt, de annyira kell korlátozniuk a sebességet, hogy a sok baleset miatt veszélyessé vált útszakaszt biztonságossá tegyék. A városháza műszaki igazgatója elismerte, hogy túl sok sebességkorlátozó tábla van aránylag rövid útszakaszon, és azt ígérte, hogy a következő két hétben a város műszaki osztálya elemezni fogja a helyzetet, megoldást keresve a problémára. „Még halálos baleset is történt azon a szakaszon, egy olyan megoldást kell találnunk, ami hosszú távon is fenntartható” – fogalmazott Tikosi.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
Jelentős beavatkozásokra van szükség a székelyudvarhelyi városközpontban lévő közvécé felújítására, és bár a projekt dokumentációja készül, a kivitelezés költsége is növekszik az évek alatt.
Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.
A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.
Hagyományteremtő szándékkal szezonnyitó ünnepséget szerveznek vasárnap a homoródkarácsonyfalvi Dungó-feredőnél.
Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, mivel a heves esőzések miatt újból befolyt a víz a föld alatti komplexumba. A helyszínen a tűzoltóság dolgozik a víz kiszivattyúzásán.
Több székelyudvarhelyi utcában is áramszünet lesz szerdán – olvasható a városháza közleményében.
szóljon hozzá!