
Fotó: Barabás Ákos
Egy kilyukadt vízvezeték miatt szivárgott a víz hétvégén a Függetlenség sugárút Bethlen-negyedi szakaszán. Az Aqua Nova Hargita vízszolgáltató hétfőn elhárította a meghibásodást.
2016. szeptember 26., 17:232016. szeptember 26., 17:23
2016. szeptember 26., 17:242016. szeptember 26., 17:24
Pénteken már jártak a helyszínen a szolgáltató munkatársai, de a problémás szakasz felásása után kiderült, hogy a meghibásodás a közelben lévő támfal alatt történt – tudtuk meg Bálint-Major Árontól, az Aqua Nova Hargita Kft. igazgatójától.
Mint tájékoztatott, a javítások érdekében le kellett volna zárni az utat, ám ezt nem közölték a lakókkal, ezért halasztották hétfőre a munkát. A vezetéket hétfőn kicserélték, a feltört útszakaszt pedig hamarosan visszaállítják eredeti állapotába. Bálint-Major hozzátette, az elfolyt vízmennyiséget nem a közelben lakóknak kell kifizetniük, a költségek a szolgáltatót terhelik.
Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.
Korlátozni kívánja a városban működő játéktermek számát Székelyudvarhely önkormányzata, a döntés meghozatala előtt nyilvános vita keretében kérik ki a közösség véleményét.
Egyre kisebb az esély arra, hogy a már megnyert pályázat részeként közösen vásárolhasson buszokat Fenyéd és Székelyudvarhely. A városvezetés vészforgatókönyveket állított össze a beruházás megmentéséért.
Három utca és két jelentős középület modernizálási terveit hagyták jóvá a székelyudvarhelyi tanácsosok a februári ülésükön, csütörtökön. Mindemellett a helyi adók esetleges csökkentéséről is szó esett.
Áramszünet lesz Farkaslaka számos háztartásában február 27-én, pénteken 9 és 17 óra között.
Forgalmi átszervezések előtt áll a szombatfalvi városrész. A Lejtő utca egy részének egyirányúsítása, a teherforgalom irányának pontosítása és a jelzőlámpák visszaállítása mellett a városközpont jövőbeni, „shared space” alapú átalakítása is szóba került.
Lángok csaptak fel egy melléképületben Székelyudvarhelyen szerda késő este.
A barátság erejéről szól a Barátságunk története című új mesejáték, amelyet a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely közösen visz színpadra Székelyudvarhelyen. Az összművészeti előadás bemutatóját szombaton tartják.
Távolságtartásra intenek a Sóskúton tanyázó medvecsalád miatt. A két bocsával pihenő anyamedve ugyan közel, mintegy 30–40 méterre húzódott meg a diákszállótól, de eddigi viselkedése alapján nem keresi az emberek társaságát és nem mutat agressziót.
Kápolnási Zsolt történész Székelyudvarhely és Budapest a millenniumi ünnepségek hevében (1896) címmel tart előadást február 26-án Székelyudvarhelyen.
szóljon hozzá!