
Fotó: Radu Puscasu
Évzáró kirándulásra hívja az érdeklődőket az Erdélyi Kárpát Egyesület udvarhelyszéki osztálya.
2012. december 28., 10:502012. december 28., 10:50
2012. december 28., 11:482012. december 28., 11:48
December 29-én, szombaton kerül sor az EKE udvarhelyi osztályának évzáró túrájára, melyre minden érdeklődőt szeretettel meghívnak. Az útvonal Székelyudvarhely központjából kezdődik és a sétatéren ér véget: Márton Áron tér (Patkó) – Lejtő utca – Farcádi út – Budvár erdeje – Budvár – Hodgyai legelő – Csicser alja – a gyümölcsös – városi sétatér. Könnyű túra, hossza körülbelül 12 km, a szintkülönbség 300 méter.
Bakancs, réteges, meleg öltözet kötelező. Fenn a Budváron babgulyást készítenek, ezért mindenki vigyen magával egy paszulykonzervet, egy fej hagymát és húst a gulyásba (szalonnát vagy kolbászt), valamint tányért és kanalat. Találkozás szombaton reggel 9 órakor a Patkóban. Érdeklődni a túravezetőnél, Kovács-Kendi Lehelnél lehet a 0743982061-es telefonszámon. Az UEKE minden kedves olvasónak, hallgatónak békés, boldog új esztendőt kíván!
Konfliktus alakult ki egy négyfős társaság körében Székelyudvarhelyen, szombaton. Az összetűzés során egy személyt éles eszközzel sebesítettek meg.
A mesterséges intelligencia segítségével kellett képregényt készítsenek a református kollégiumok diákjai, akik jelentkeztek az immár huszonötödik alkalommal, ezúttal Székelyudvarhelyen megszervezett bibliaismereti vetélkedőre.
Székelyudvarhely évszázadai címmel szerveznek várostörténeti konferenciát a református egyházmegye központi hivatalának termében.
Hamarosan pályázatot nyújtanak be a Nagy-Küküllő mentén elképzelt sétány, valamint a csereháti Mária tér megvalósításáért – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők soron kívüli ülésén pénteken. Az adóemeléssel kapcsolatban is tisztáztak néhány dolgot.
Elmúltak már azok az idők, amikor az adóhatóságnak nem volt megfelelő rálátása a cégek pénzügyeire, derült ki az RMKT székelyudvarhelyi szervezetének az adózási változások ismertetéséről szóló rendezvényén.
Székelyudvarhelyen, a Polgármesteri Hivatal Szent István termében tartották meg január 22-én, a magyar kultúra napján az Udvarhelyszék Kultúrájáért díjak ünnepélyes átadásával egybekötött gálaestet.
Terepszemlét tartottak Parajdon a Korond-patak elterelésére kiépített ideiglenes csőrendszert vizsgálva. Noha a kivitelező késznek mondta a munkát, a Salrom vállalat munkatársai és a szakértők további biztonsági beavatkozásokat kérnek az átvétel előtt.
Székelyföld neves képzőművészeinek portréit mutatja be Siklódy Ferenc kiállítása, amelyet január 26-án nyitnak meg a Haáz Rezső Múzeumban, Székelyudvarhelyen.
Kívülről már jól néz ki a Korondon épülő bölcsőde, de a belső részen még több apró munkálatot kell elvégeznie a kivitelezőnek, ugyanakkor a tereprendezés is hátravan. A község vezetősége a következő tanévtől már megnyitná a létesítményt.
Két, egymáshoz szorosan kapcsolódó, esküvőre fókuszáló eseményt is szerveznek Székelyudvarhelyen: szerdán esküvőfotókból nyílik tárlat, hétvégén pedig esküvő kiállítást tartanak.
szóljon hozzá!