Két nap alatt, szombaton és vasárnap összesen 550 köbméter hulladék gyűlt össze Székelyudvarhelyen az őszi lombtalanítás során.
2012. november 19., 12:452012. november 19., 12:45
2012. november 19., 15:302012. november 19., 15:30
Bár előzetesen felhívták a lakosok figyelmét, hogy a kimondottan növényi hulladékot szombat délig helyezzék ki házaik elé vagy a gyűjtőpontok mellé, nagyon sok helyen még vasárnap is kerültek ki szemeteszsákok.
Az összegyűjtött szemetet a hétvégén az AVE Hargita Kft. munkatársai a városi önkormányzat költségén szállították el. „Szombaton és vasárnap a házak elé kihelyezett zsákokat gyűjtöttük össze, melyek nagy részét sajnos nem csak növényi hulladékkal töltötték meg a lakók. Hétfőn a tömbházak közötti gyűjtőpontok mellől szállítjuk el az összegyűlt ágakat, leveleket” – mondta el kérdésünkre Tóth László, a hulladékgazdálkodási cég ügyvezetője.
Szombaton és vasárnap összesen 550 köbméter zöld hulladék gyűlt össze, amit a vállalat komposztálni fog – tette hozzá Tóth.
Biciklit lopott egy férfi Székelyudvarhelyen, őrizetbe vette a rendőrség kedden.
Az április 30-ára tervezett Magyar Film Napja, valamint a Szejkén meghirdetett majális is elmarad Székelyudvarhelyen, a kedvezőtlennek ígérkező időjárás miatt – olvasható a városháza közleményében.
Kigyulladt lakóházhoz riasztották a tűzoltókat Szentegyházán a Turista utcába hétfőn délután. Az épület megsemmisült a tűz következtében.
Több tucat kisvállalkozás szűnt meg 2025-ben Parajdon és a környező településeken a turizmus, a vendéglátás és az utcai kereskedelem területén, miután tavaly májusban a Korond-patak vize elárasztotta a sóbányát.
Folytatódik, sőt bővült is a felújítás a székelykeresztúri Kossuth Lajos negyedben, noha az önkormányzat továbbra sem kapta meg a megnyert pályázati támogatást. A munkálatokat egyelőre saját költségvetésből finanszírozzák.
Vélhetően az erős szél következtében dőlt rá a kiszáradt fa egy a Nicolae Bălcescu utcában parkoló autóra hétfőre virradóra – erősítette meg lapunknak a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Dolgoznak a székelymagyarosi kultúrotthon és a vele egybeépített régi iskola energiahatékonysági felújításán. A kivitelezést július 31-ig be kell fejezni, különben vissza kell fizetni a pályázaton nyert támogatást.
Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.
A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.
Megnyitották a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum Írói naplókat bemutató vándorkiállítását szerdán délután Székelyudvarhelyen, a Haáz Rezső Múzeumnak otthont adó Haberstrumf-villában.
szóljon hozzá!