
Fotó: Farkas Antal
Rendkívül sikeres adománygyűjtési akciót zárt a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány: bár a Fuss NEKI! elnevezésű projekt újszerű módon vonta be a támogatásra pályázó civil szervezeteket, az adományozókat és a közösséget is, a kezdeményezésbe végül több százan bekapcsolódtak. A szombaton délelőtt rendezett közösségi futáson 38 futó 525 kilométert tett meg néhány óra alatt, a támogatók jóvoltából pedig közel 20 ezer lej gyűlt össze.
2012. október 21., 17:512012. október 21., 17:51
2012. október 22., 09:042012. október 22., 09:04
Szombaton a kezdeményezésben részt vevő hét udvarhelyszéki civil szervezet – Verestóy Attila Alapítvány, Ebremény Állatvédő Egyesület, Feel Good Sportegyesület, Gyepesért Egyesület, Kapuk Iskolája Egyesület, Szent Gellért Alapítvány és Székelygyümölcs Egyesület – bemutatkozásával vette kezdetét a Fuss NEKI! program, majd a 38 futó tíz órakor ragyogó napsütésben állhatott rajthoz a városi strand melletti parkolóban. A közösségi futás kora délutánig tartott, hisz a futók összesen 412-szer tették meg a másfél kilométeres távot, ezzel összesen 525 kilométert szaladtak a közösségi ügyekért. A legtöbb felajánlást, 2210 lejt Szalló Réka kapta, ez is hozzájárult ahhoz, hogy az általa képviselt Verestóy Attila Alapítvány egyetemistákat támogató alapja több mint 9 ezer lejjel lett gazdagabb. A leghosszabb távot a Feel Good Sportegyesület futói tették meg, összesen 139 kilométert, közülük is Orbán Dávid volt a legkitartóbb, ő 30 kört szaladt. A legtöbb támogatót, 27 adományozót a Szent Gellért Alapítvány önkéntese, Boros Róbert vonta be.
Bár a futókra október 17-éig lehetett felajánlásokat tenni, a Közösségi Alapítványt, illetve a Fuss NEKI! programban részt vevő civil szervezeteket szombaton a helyszínen is sokan támogatták – összesen 3638 lejt adományoztak a látogatók.
Egyébként az esemény jó hangulatban telt, a futóknak szurkoló közönség és a 27 önkéntes szervezőnek Szabó Attila ceremóniamester teremtett vidám pillanatokat, valamint több érdekes és hasznos információt is közölt az SZKA más projektjeiről. Mint megtudtuk, a hét civil szervezet által javasolt közösségi projektek megvalósításához kevéssel több mint 14 ezer lejre lett volna szükség, ezzel szemben 18 653 lej gyűlt össze. A Fuss NEKI! program utolsó lépéseként a civil szervezeteknek össze kell gyűjteniük a felajánlott támogatásokat, majd a szerződéskötéstől számítva három hónap áll rendelkezésükre, hogy közösségi projektjeiket megvalósítsák.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Két személyautó ütközött és sodródott le az úttestről szerdán kora délután a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn.
Székelyudvarhelyen szerdán újrakezdték a munkálatokat a Bethlen Gábor utcában, és az elkövetkező időszakban többfelé útjavításra, illetve forgalomkorlátozásra kell számítani.
Szinte teljesen megsemmisült egy fűrésztelep csarnoka a szerdára virradó éjszaka keletkezett tűzben Szentegyházán.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
Elfogadták a régi épületekre vonatkozó adókedvezményeket Székelyudvarhelyen, és nullára csökkentették a gépjárművek esetében alkalmazott helyi pótadót.
Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.
A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.
Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.
Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.
szóljon hozzá!