Székelyudvarhely villanyoszlopain szerdán hajnalban Borboly Csabát lejárató fekete-ciklámen-fehér színű plakátok jelentek meg, amelyek egyben egy hasonló tematikájú, március 30-án létrehozott honlapra is felhívják a figyelmet.
2012. április 11., 20:062012. április 11., 20:06
2012. április 16., 11:192012. április 16., 11:19
A nyolc típusú plakát és matrica, valamint a honlap egyértelműen Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsának elnökét parodizálja. A „Szalagot vásárolok ipari mennyiségben!”, „Felavatni valót keresek!”, „Ígérem ez is fel lesz avatva!” vagy „Ti fizettétek, én felavattam!” felkiáltásokat tartalmazó falragaszok mindegyikén a tanácselnök neve mellett a nemrég létrehozott honlap címe is szerepel. A weboldal létrejöttének időpontjából kiindulva a jelenséget áprilisi tréfának is fel lehetne fogni, de egy hónappal a választási kampány előtt, az elnök szerint inkább a személye ellen irányuló lejárató kampánynak látszik. Az ötletgazdák kilétére próbáltunk fényt deríteni, melynek érdekében helyi politikusokat is megkérdeztünk.
Borboly propagandája
Molnár Miklós, az MPP elnöke lapunknak elmondta, hogy őt a helyi televíziótól hívták fel a reggeli órákban, onnan szerzett tudomást a Székelyudvarhelyen megjelent plakátokról, matricákról. „Évek óta nem követem a város területén megjelenő plakátokat, a helyi televízió telefonja után léptem fel a honlapra” – nyilatkozta a Magyar Polgári Párt székelyudvarhelyi fiókszervezetének elnöke, majd hozzátette: „véleményem szerint sokkal tartalmasabb honlapot létre lehetett volna hozni Borboly Csaba munkásságáról, de kezdetnek nem rossz.” Arra a kérdésünkre, hogy kik lehettek a plakátok és a honlap értelmi szerzői, az elnök kifejtette: „Nem tudom kik lehettek, bár azt sem tartom kizártnak, hogy Borboly Csaba propagandája az egész.”
Első reakció: mosoly
A Erdélyi Magyar Néppárt udvarhelyszéki szervezetének elnökét, Zakariás Zoltánt szintén a helyi sajtó egyik képviselője kereste meg, onnan szerzett tudomást a város oszlopain ékeskedő plakátokról. „Az első és őszinte reakcióm az volt, amikor megláttam, hogy elmosolyogtam magam” – árulta el az elnök. A néppártos elöljáró a későbbiekben hozzátette: a választások előtt egy hónappal bármire rá lehet fogni, hogy politikai jelentőséggel bír.
Lájkolta és ötletesnek nevezte
Borboly Csabát sikerült személyesen elérnünk, aki válaszként a legújabb blogbejegyzésére hívta fel figyelmünket. A megyei tanácselnök szerint a plakátok és a weboldal egyértelműen lejárató kampány, bár elismeri a készítők ötletességét, amit a www.felavattam.ro facebookos lájkolásával is kinyilvánított. „A családomat ért folyamatos támadások, feljelentések után én már semmin sem lepődöm meg. Ezen sem. Kicsit örvendek is annak, hogy a Székelyföld elmúlt négy évi teljesítményét, munkáját lejárató kampányban új, a korábbinál ötletesebb elemek jelennek meg. Annyit kérek ezektől az ismeretlen, név nélküli uraktól, hogy nagyon azért ne nézzék le a Székelyföld, Hargita megye lakosságának, vállalkozásainak és önkormányzatainak teljesítményét. Nem szép arra az asztalra piszkítani, ahonnét az ember enni kap. Remélem azt is, hogy lesz annyi könnyed önkritikája a weboldal készítőinek, hogy saját maguk teljesítményének bemutatásához legyártják a nemcsinaltunksemmit.ro weboldalt.” – áll Borboly Csaba legújabb bejegyzésében, valamint Facebook-oldalán. Utólag tudomásunkra jutott, hogy Székelyudvarhelyen kívül, Hargita megye másik két nagyobb városában – Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson – is megjelentek ugyanezek a plakátok.
A szervezők várakozásait is felülmúló érdeklődés övezi a Bagossy Brothers Company péntek esti koncertjét az Udvarhely Napokon, ezért kiterjedt forgalomkorlátozásokat és ideiglenes közlekedési intézkedéseket vezetnek be a biztonság érdekében.
Komplex urológiai-onkológiai műtétet végeztek nemrég a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban laparoszkópos eljárással. A beavatkozás mérfőldkő nemcsak a helyi kórház, hanem az egész térség számára.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
Polgári védelmi gyakorlatot tartanak kedden délelőtt Székelyudvarhelyen, a Cserehát-negyedben. A gyakorlat részeként légi riadó jelzés is hallható lesz.
Szinte biztosan egy régi beázás következménye, hogy leomlott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium egyik osztálytermében a mennyezeti vakolat egy része, de a tanintézetvezetés nem éri be az elsődleges magyarázattal.
Részeg sofőröket füleltek le Udvarhelyszéken: egyik férfi rutinellenőrzés során bukott le, a másik pedig balesetezett.
Csapadékmentes idő esetén rovarirtást végeznek Székelyudvarhely közterein, hétfőn este – hívja fel a figyelmet a helyi polgármesteri hivatal.
Kő és sár borította be vasárnap délután a Parajdot a Bucsin-tetővel összekötő országút egy szakaszát, miután a heves esőzések nyomán egy patak kilépett a medréből. Az úttestet összefogással sikerült megtisztítani.
Stratégiailag is fontos betonhidak épültek Fenyéden az Átjáró, a Tanórok és a Szejke utcákban, amelyek elősegítik a gazdák területeinek, valamint a növekvő település új portáinak megközelíthetőségét. A beruházás ötmillió lejbe került.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
szóljon hozzá!