Tizenöt cég nyolcvanöt állásajánlatot jelzett a pénteki székelyudvarhelyi állásbörzére, de a kínálat még bővülhet. Legnagyobb számban ezúttal is varrónőket alkalmaznának a vállalkozások, de felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek is kínálnak munkát.
2013. április 16., 18:042013. április 16., 18:04
2013. április 16., 18:122013. április 16., 18:12
Állásbörzét rendez pénteken Székelyudvarhelyen a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség, az álláskeresőket 9–12 óra között fogadják a munkát ajánló cégek képviselői az Iskola utca 2. szám alatt található Márton Áron Ifjúsági Házban. Keddig tizenöt vállalkozás összesen nyolcvanöt állásajánlatot tett le az ügynökségnél, ezek között legnagyobb számban varrónői állások vannak, de szakképzett asztalosokat, kazánfűtőt, autószerelőt, hegesztőt is keresnek, illetve kereskedelmi munkákra – többnyire eladói munkakörbe – is várnak állástalanokat – mondta el Kiss Eduárd, a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség székelyudvarhelyi kirendeltségének munkatársa. A mostanáig összegyűlt munkaajánlatok között felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek is akadnak állások, őket biztosítási ügynöki, illetve pénzügyi tanácsadói munkakörbe várják. Kiss Eduárd ugyanakkor azt is közölte, számítanak arra, hogy a pénteki állásbörzéig bővül a kínálat, hisz rendszerint vannak olyan cégek is, amelyek a börzén jelentkeznek állásajánlataikkal. A munkát kínáló vállalkozások képviselői egyébként az udvarhelyi munkaerő-elhelyező iroda 0266-217820-as telefonszámán is bejelenthetik állásajánlataikat.
Három év szünet után folytatódik az Erdélyi Vállalkozói Iskola+ (EVI+) képzéssorozat – jelentették be pénteken, a képzés első hétvégéjének megnyitóján a partnerszervezetek képviselői Székelyudvarhelyen.
Ahol a hagyományainknak teret adnak, ott a nemzetünknek jövője van, hangsúlyozta Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár az Erdélyi Hagyományok Háza székelyudvarhelyi központjának avatóünnepségén.
Nem sokáig örülhetett zsákmányának pénteken a szomszédos megyéből érkező biciklitolvaj, hiszen a tettét követően mindössze néhány perc múlva elfogták őt a székelyudvarhelyi helyi rendőrök.
Konferenciát szerveztek Székelyudvarhelyen a határon átnyúló jogi segítségnyújtás és áldozatsegítés témájában pénteken. Magyarországi és erdélyi szakemberek osztották meg tapasztalataikat a jogi támogatás és az áldozatok segítésének lehetőségeiről.
Elvesztette az uralmát a jármű fölött és egy útszéli fának csapódott egy autós péntek reggel Árvátfalván. A szerencsétlenül járt sofőr járművébe egy másik, arra közlekedő személygépkocsi is nekiütközött.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Két személyautó ütközött és sodródott le az úttestről szerdán kora délután a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn.
Székelyudvarhelyen szerdán újrakezdték a munkálatokat a Bethlen Gábor utcában, és az elkövetkező időszakban többfelé útjavításra, illetve forgalomkorlátozásra kell számítani.
Szinte teljesen megsemmisült egy fűrésztelep csarnoka a szerdára virradó éjszaka keletkezett tűzben Szentegyházán.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
szóljon hozzá!