Újabb incidenshez szálltak ki a székelyudvarhelyi rendőrök hétfőn éjjel a Termés utcába. Ezúttal is a Gábor család tagjai támadtak a szomszéd családra, tudtuk meg Gheorghe Filip rendőrségi szóvivőtől. Mint mondta, a konfliktus során senki nem sérült meg, és számottevő anyagi kár sem keletkezett.
2016. június 07., 19:382016. június 07., 19:38
A hirtelen kirobbant összecsapásnak pontosan nem tudni az okát, de feltételezhetően egy közelgő táblabírósági jogerős ítélet és Gálfi Árpád polgármesterré választása borzolta fel a kedélyeket. Értesüléseink szerint köveket dobáltak, ablakokat törtek be és benzinnel is próbáltak gyújtogatni. Akkora volt a balhé, hogy még a székelyudvarhelyi rendőrkapitányság parancsnokhelyettese is kiszállt a helyszínre.
Kedden délelőtt csak a Gábor család tagjai hangoskodtak házuk előtt, mi csupán a kirendelt rendőrautó biztonságából tudtuk szemügyre venni a terepet. A szitkokból nekünk is kijutott, nyomdafestéket nem tűrő kifejezésekkel ecsetelték Gáborék, hogy mit fognak tenni velünk, Gálfi Árpáddal, a bírókkal és az igazságszolgáltatás alkalmazottaival. A környéken marad a rendőri jelenlét.
Vízelvételre és nyomásingadozásra figyelmeztet a polgármesteri hivatal kedden Székelyudvarhely több utcájában, mivel üzembe helyezik a Bethlen Gábor utcai új ivóvízhálózatot.
A Korond-patak megfékezése és az esetleges árvizek megelőzése érdekében átfogó tervet dolgozott ki a vízügyi igazgatóság, amelynek része egy tizenkét méteres gát megépítése is.
Művészettel, személyes történetekkel és szakmai útmutatással járja körül a nők elleni erőszak témáját a Piros. Produkció különleges estje Székelyudvarhelyen, amelynek célja: kimondani, felismerni és segítséget nyújtani.
Megsérült egy 82 éves ember hétfőn Székelyudvarhelyen, amikor egy sofőr nem adott neki elsőbbséget a kijelölt gyalogátkelőn és elgázolta az időst.
Drogprevenciós előadásokat szervez kilencedikes diákoknak és szüleiknek a székelyudvarhelyi Rotary Club november 24–25-én, hogy őszintén beszéljenek a szerhasználatról, a döntésekről és a megelőzésről.
Cipősdoboz- és tartós élelmiszergyűjtő akció indul Székelyudvarhelyen, amely idén még több rászoruló gyermeket, családot, kórházi osztályt és kisnyugdíjast szeretne támogatni a karácsonyi időszakban.
Gázspray-jel és elektromos sokkolóval hatolt be egy szentegyházi lakos otthonába három fiatal férfi, ahol a háztulajdonost bántalmazták, majd elvették tőle a telefonját és 800 lejt. A gyanúsítottak előzetes letartoztatásba kerültek.
A kormánytámogatás folyósításának elmaradása nehezíti a tervezett út- és utcafelújításokat Agyagfalván. A korszerűsítés a Sala utcában kezdődött, és bár a munkálatot le kellett állítani, az utat sikerült járhatóvá tenni a tél beállta előtt.
Szentegyháza nyerte meg a Virágos Magyarország verseny idei kiadásán Az év határon túli települése kitüntető címet.
„Nekünk egymásra kell vigyázni, azért is fontos, hogy az aktuális kihívásokra közösen adjuk meg a választ” – fogalmazott Szili Katalin azon a székelyudvarhelyi konferencián, ahol a Kárpát-medencei magyarság helyzetéről beszélgetnek a szakemberek.
szóljon hozzá!