
Fotó: Veres Nándor
Fényképezésre ösztönöz kicsiket-nagyokat a jórészt homoródszentpáli és szentmártoni fotósokat tömörítő Homoród Fotóklub, illetve a Homoród mente Művészetéért Alapítvány: a diákoktól portrékat várnak június 1-jéig, a felnőttek pedig a Föld tematikában készült alkotásokat küldhetnek be június 15-éig – a legjobb alkotásokból kiállítást rendeznek.
2015. május 06., 14:532015. május 06., 14:53
2015. május 06., 14:552015. május 06., 14:55
A Föld légköri, természeti jelenségei, domborzata és a környezetalakító hatások, valamint az ember hatásai a környezetére nézve – egyebek közt ilyen tematikájú fotókat vár június 15-éig a Homoród Fotóklub és a Homoród mente Művészetéért Alapítvány az immár második alkalommal meghirdetett Homoród Fotószalon elnevezésű pályázatra. A szervezők többféle nemzetközi fotópályázatot és képzőművészeti kiállítást szerveztek már, amelyek kísérő rendezvényei a nagy hagyománnyal bíró Homoródszentmártoni Nemzetközi Képzőművészeti Alkotótábornak. A tábort idén júliusban harmincnyolcadik alkalommal tartják meg, neves képzőművészek és fotósok részvételével – ennek megnyitójára készül tárlat a Föld témában beküldött képek legjavából. A négytagú zsűri által legjobbnak ítélt alkotások készítőire számos díj vár. Pályázni fejenként legtöbb öt alkotással lehet, a nevezési díj 25 lej vagy 5 euró. A pályázat leadásának módjáról további információk a 0753–878 707-es, illetve a 0723–213 667-es telefonszámon, a homuvalapitvany@gmail.com drótpostacímen, a hmalapitvany.ro honlapon, illetve a Homoród Fotóklub és a HM Alapítvány Facebook-oldalán kérhetők, ezeken igényelhető a jelentkezési lap is, amelyet kötelező csatolni a pályaművekhez.
Az ifjú fotósoknak Vidám, vicces és kedves címmel hirdetnek pályázatot a Homoród menti szervezők: ilyen hangulatú portrékat várnak általános iskolásoktól a barátokról, családtagokról, esetleg házi kedvencekről, de az ötletes szelfiket is szívesen fogadják. A fotókat – amelyek fényképezőgéppel vagy okostelefonnal is készülhetnek – június 1-jéig lehet beküldeni, kizárólag digitális formátumban, a homorod99@gmail.com címre. A benevezés díjmentes – a szervezők célja megismertetni és megszerettetni a fotózást a fiatal generációval.
A legjobban sikerült fényképekből kiállítás nyílik Homoródszentmártonban és Szentpálon, az idei tanévzárón. A legügyesebb kis fotósok könyvjutalomban részesülnek.
Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.
A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.
Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.
Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.
Elsősorban a társaikat rettegésben tartó embereket fogják kilakoltatni a székelyudvarhelyi szociális lakásokból a már megkezdett folyamat során, ugyanakkor a felhalmozott tartozásokat sem tűrik a végtelenségig. Dávid Endre alpolgármestert kérdeztük.
Szintet lép Erdély gasztrofesztiválja 2026-ban: az eddigi gyimesi központ mellett négy új állomással, köztük egy magyarországi helyszínnel bővül a rendezvénysorozat. A szervezők célja nem kevesebb, mint 40 ezer látogató megszólítása.
Megkezdődtek a bontási munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál. Ezt követően a magyar állam támogatásával az elbontott részeket újjáépítik, máshol pedig teljes felújítást végeznek.
Elbontott hidak és nagyobb szakaszon felmart aszfaltréteg is jelzi, hogy ismét hozzáláttak a kilenc éve megpályázott udvarhelyszéki nagyberuházás megvalósításához, amely során mintegy 50 kilométernyi utat korszerűsítenek.
Kedden, 91 éves korában elhunyt Kerestély Zsolt zeneszerző – közölte a bukaresti Constantin Tănase Revüszínház.
Tűz ütött ki kedden délután egy székelyudvarhelyi lakóházban. A Rózsa utcába több tűzoltó- és mentőegységet vezényeltek ki, két embert pedig kórházba vittek.
szóljon hozzá!