Elküldik a parajdi rekordkísérlet bizonyítékait

A 19,5492 méter hosszú töltött káposztáról készített bizonyítékokat kedden küldi el a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület a Guinness-rekordok képviseletének.

Veres Réka

2015. október 13., 14:472015. október 13., 14:47

Majdnem húsz méteres töltelék elkészítésével ünnepelte a parajdi töltöttkáposzta-fesztivál huszadik kiadását a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület szeptember végén. Az egyesület csapata csaknem öt méterrel szárnyalta túl a jelenlegi rekordot, a siker hitelesítéséhez azonban részletes dokumentációt kellett elkészíteniük, ezen dolgoztak eddig – tudtuk meg Moldován Lászlótól, az egyesület elnökétől.

A Guinness-rekordok képviselete nem volt jelen a rekorddöntő fogás elkészítésén, ezért három tanú jelenlétét igényelték, akik közül ketten hivatalos mérésekkel foglalkoznak, egyikük pedig hivatásos szakács. A sóvidéki csapat munkáját tehát egy diplomás szakács, valamint két topográfus követte figyelemmel, utóbbiak végezték a pontos méréseket is, amelyekről felvételeket is készítettek – magyarázta érdeklődésünkre az egyesület elnöke. A jegyzőkönyvek mellett a hitelesítéshez egy filmet is kellett forgatni, a közösségi médián megosztott változatot immár több tízezren tekintették meg a fesztivál óta.

Noha még nem tudni, mikor kapnak végleges választ a Guinness-rekordok képviseletétől, Moldován elégedett az eredménnyel. Az egyesület elnöke 99 százalékban már most is sikeresnek tartja a csapatot és munkáját, ugyanis túlszárnyalták az előző rekordot, emellett finom is lett az étel, így a hitelesítés csak hab lenne a tortán.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 23., csütörtök

Sofőrök figyelmébe: pénteki útlezárások Székelyudvarhelyen

Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.

Sofőrök figyelmébe: pénteki útlezárások Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. április 23., csütörtök

Haldokló turizmus: újabb elbocsátás körvonalazódik Parajdon

A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.

Haldokló turizmus: újabb elbocsátás körvonalazódik Parajdon
2026. április 22., szerda

Írói naplók titkai tárulnak fel Székelyudvarhelyen

Megnyitották a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum Írói naplókat bemutató vándorkiállítását szerdán délután Székelyudvarhelyen, a Haáz Rezső Múzeumnak otthont adó Haberstrumf-villában.

Írói naplók titkai tárulnak fel Székelyudvarhelyen
2026. április 22., szerda

Már internetről rendelik a szintetikus drogokat a fiatalok

Ijesztő tények láttak napvilágot a Hargita Megyei Területi Közrendi Hatóság udvarhelyi ülésén: a fiatalok sokszor internetről rendelik az ellenőrizetlen összetételű szintetikus drogokat. Az áru önkiszolgáló csomagautomatákba érkezik, onnan veszik át.

Már internetről rendelik a szintetikus drogokat a fiatalok
Hirdetés
2026. április 22., szerda

Kétnapos programmal készülnek a szejkefürdői majálisra

Kerékpáros felvonulással, előadásokkal, filmvetítésekkel és családi programokkal várják az érdeklődőket a székelyudvarhelyi majálison, amely idén is a Szejkefürdőn lesz április 30-án és május 1-jén.

Kétnapos programmal készülnek a szejkefürdői majálisra
2026. április 20., hétfő

Írói naplókat mutatnak be a Haáz Rezső Múzeumban

Megnyitják az írói naplókat bemutató vándorkiállítást, amely április 22-én érkezik Székelyudvarhelyre, a Haáz Rezső Múzeumba.

Írói naplókat mutatnak be a Haáz Rezső Múzeumban
2026. április 19., vasárnap

Módosul a 4-es busz útvonala és menetrendje Székelyudvarhelyen

Megváltozik a 4-es autóbusz útvonala és menetrendje április 20-tól, a járat mindkét irányban érinti a Riverside lakóparkot Székelyudvarhelyen

Módosul a 4-es busz útvonala és menetrendje Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. április 17., péntek

Könyvtári érdekességeket mutat be Róth András Lajos

Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 23-án, csütörtökön Székelyudvarhelyen.

Könyvtári érdekességeket mutat be Róth András Lajos
2026. április 16., csütörtök

Jubilál a csendőrség: egyenruhában és civilben is együttműködve

Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.

Jubilál a csendőrség: egyenruhában és civilben is együttműködve
2026. április 16., csütörtök

Székelylengyelfalván találkoznak az udvarhelyszéki egyházi kórusok hétvégén

Egyházi kórusok találkozóját szervezik meg Székelylengyelfalván: a székelyudvarhelyi főesperesi kerület kórusainak 26. találkozóján mintegy 430 résztvevő és 18 kórus lép fel április 18-án, szombaton.

Székelylengyelfalván találkoznak az udvarhelyszéki egyházi kórusok hétvégén
Hirdetés