Hétfőn fegyvert foghattak és rendőrautóba is ülhettek azok a székelyudvarhelyi kisiskolások, akik ellátogattak a helyi rendőrség udvarára, ahol a Román Rendőrség Napja alkalmából nyílt napot tartottak.
2013. március 25., 17:152013. március 25., 17:15
2013. március 25., 17:262013. március 25., 17:26
Három osztálynyi gyereksereg vett részt a hétfőn délben rendezett nyílt napon, melyen a korábbi évekhez hasonlóan mindenki megnézhette a rendőrök felszereléseit, kipróbálhatta az autók szirénáit és a hangosbemondót is. A székelyudvarhelyi rendőrség udvarán elsőként egy nyomozókutyával való nyomkövetést szimuláltak, majd egy tettes elfogását is eljátszották a rendőrök. Ezek után az iskolások három csoportot alkotva sorra megnézhették az udvaron kiállított tárgyakat, kézbe is vehették azokat, beülhettek a rendőrautókba és a rabszállító járműbe. Ettől a perctől nagy volt a hangzavar a rendőrség udvarán, ugyanis a folytonos szirénaszón kívül a kisdiákok előszeretettel kiabáltak bele a hangosbemondóba is.
Az első asztalnál a bűnügyi helyszínelők által használt eszközöket tekinthették meg, a magyarázat után néhány gyermektől ujjlenyomatot is vettek, majd bemutatták az azonosítás folyamatát. „Nagyon fontos, hogy a gyermekek megismerjék az udvarhelyi közintézményeket, tudomásuk legyen azok funkciójáról, és tudatosuljon bennük, hogy ezek értünk vannak, az itt dolgozók pedig minket védenek. Ezeken a nyílt napokon kicsit betekintést kapnak a rendőrök munkájába, megismerhetik eszközeiket, jelzéseiket is” – mondta el érdeklődésünkre Nagy Enikő, az Orbán Balázs Általános Iskola IV. A osztályának tanítónője a helyszínen. A legnagyobb érdeklődés a kézi- és szolgálati fegyvereket övezte, ugyanitt gumibotok, bilincsek is voltak, ezeket a rövid bemutatás után kézbe is vehették a gyerekek.
„A Román Rendőrség Napja alkalmával évről évre lehetőséget adunk az udvarhelyi kisiskolásoknak arra, hogy ellátogassanak hozzánk, ez alkalommal pedig bemutatjuk, mivel foglalkozunk itt a rendőrségen. Mivel mi a közösséget szolgáljuk, célunk, hogy elnyerjük a lakosság, ezen belül a gyermekek bizalmát” – fejtette ki Jére Ferenc, a székelyudvarhelyi rendőrség parancsnokhelyettese, amikor a nyílt nap céljáról kérdeztük. A bemutatón az Orbán Balázs Általános Iskola diákjain kívül a kadicsfalvi Bethlen Gábor Általános Iskola I–III. osztályos roma gyerekei és a Marin Preda Elméleti Líceum elemi osztályosai is jelen voltak.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Biciklit lopott egy férfi Székelyudvarhelyen, őrizetbe vette a rendőrség kedden.
Az április 30-ára tervezett Magyar Film Napja, valamint a Szejkén meghirdetett majális is elmarad Székelyudvarhelyen, a kedvezőtlennek ígérkező időjárás miatt – olvasható a városháza közleményében.
Kigyulladt lakóházhoz riasztották a tűzoltókat Szentegyházán a Turista utcába hétfőn délután. Az épület megsemmisült a tűz következtében.
Több tucat kisvállalkozás szűnt meg 2025-ben Parajdon és a környező településeken a turizmus, a vendéglátás és az utcai kereskedelem területén, miután tavaly májusban a Korond-patak vize elárasztotta a sóbányát.
Folytatódik, sőt bővült is a felújítás a székelykeresztúri Kossuth Lajos negyedben, noha az önkormányzat továbbra sem kapta meg a megnyert pályázati támogatást. A munkálatokat egyelőre saját költségvetésből finanszírozzák.
Vélhetően az erős szél következtében dőlt rá a kiszáradt fa egy a Nicolae Bălcescu utcában parkoló autóra hétfőre virradóra – erősítette meg lapunknak a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Dolgoznak a székelymagyarosi kultúrotthon és a vele egybeépített régi iskola energiahatékonysági felújításán. A kivitelezést július 31-ig be kell fejezni, különben vissza kell fizetni a pályázaton nyert támogatást.
Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.
A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.
szóljon hozzá!