Embert és lovat próbáló túrájáról számol be Kincses Kálmán református lelkipásztor, aki két társával Priszlopig (Beszterce-Naszód megye) eljutva igyekezett megtalálni a Magyar Királyi Honvédség egykori védvonalát.
2015. március 24., 13:302015. március 24., 13:30
2015. március 26., 15:012015. március 26., 15:01
A múltba vezető Árpád-vonal címmel tartja vetítéssel egybekötött élménybeszámolóját Kincses Kálmán március 26-án, csütörtökön a Vulticulus Földrajzi Társaság által szervezett Országjárók-Világjárók előadás-sorozat 83. részében.
„Egy ilyen út során az ember másképp tapasztalja meg a teremtett világot. Nehéz út volt, de olyan élményekkel gazdagodtunk, melyeket nehéz szavakba foglalva átadni” – véli Kincses Kálmán. Ezúttal is a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Nyírő József dísztermében (Márton Áron tér, Patkó) kerül sor az előadásra, melyre a belépés díjtalan. A rendezvény – mely a földrajzi társaság és az Erdélyi Lovas Egyesület partnerségében jött létre – este héttől kezdődik.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
Elfogadták a régi épületekre vonatkozó adókedvezményeket Székelyudvarhelyen, és nullára csökkentették a gépjárművek esetében alkalmazott helyi pótadót.
Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.
A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.
Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.
Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.
Elsősorban a társaikat rettegésben tartó embereket fogják kilakoltatni a székelyudvarhelyi szociális lakásokból a már megkezdett folyamat során, ugyanakkor a felhalmozott tartozásokat sem tűrik a végtelenségig. Dávid Endre alpolgármestert kérdeztük.
Szintet lép Erdély gasztrofesztiválja 2026-ban: az eddigi gyimesi központ mellett négy új állomással, köztük egy magyarországi helyszínnel bővül a rendezvénysorozat. A szervezők célja nem kevesebb, mint 40 ezer látogató megszólítása.
Megkezdődtek a bontási munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál. Ezt követően a magyar állam támogatásával az elbontott részeket újjáépítik, máshol pedig teljes felújítást végeznek.
Elbontott hidak és nagyobb szakaszon felmart aszfaltréteg is jelzi, hogy ismét hozzáláttak a kilenc éve megpályázott udvarhelyszéki nagyberuházás megvalósításához, amely során mintegy 50 kilométernyi utat korszerűsítenek.
szóljon hozzá!