
Kilencből négy marad. De lesz buszmegálló. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Noha eredetileg a kilenchelyes taxiállomást meg akarták szüntetni Marosvásárhelyen a Kultúrpalota szomszédságában, végül a megállóhelyek felét meghagyták, és egy ideiglenes turistabusz-megálló jóváhagyásáról is döntöttek.
2017. május 22., 18:482017. május 22., 18:48
2017. május 22., 18:492017. május 22., 18:49
A városháza szakigazgatósága azt javasolta, hogy a Kultúrpalota szomszédságában számolják fel és csatolják a Mikszáth Kálmán (Művész) utcaihoz a taximegállókat. Ezt korábban az érintett taxisok ellenezték, hiszen – mint kifejtették – sokszor kétszer-háromszor körbe kell guruljanak a főtéren, míg megállót találnak, arról nem beszélve, hogy a városházára ügyintézni vagy a Kultúrpalotába előadásra, kiállításmegnyitóra érkezők is megszokták már, hogy ott taxiállomásozó van.
A taximegállók felszámolásáról szóló tervezet a múlt héten került a marosvásárhelyi tanácsosok elé, és több módosítással fogadták el. Magyary Előd javaslatára nem számolják fel mind a kilenc állomásozóhelyet, csak ötöt, és négyet meghagynak. Ezenkívül a felszabaduló helyekre nemcsak egy egyszerű városi buszmegállót fognak létrehozni, hanem
Ugyanakkor a tanácsos javaslatára kijelölnek egy parkolóhelyet, ahol kizárólag mozgássérülteket szállító gépkocsik állhatnak meg. Ezeket hamarosan táblákkal és útjelzőkkel is jelölni fogják.
Mózes Levente azt javasolta, hogy fakultatív turistabusz-megállót hozzanak létre a Művész mozi és a gyorsétterem elé is, hiszen sokszor ott is leszállnának a városba látogató turisták, de nem tehetik meg. Mint kiderült, ezt a javaslatot nem lehet az előzőhöz csatolni, de a következő tanácsülésre kikérik a közlekedési szakbizottság véleményét, s amennyiben a tagok szerint ez lehetséges, tárgyalni és szavazni fognak róla.
Jelenleg a Művész mozi (Arta) előtt megállni tilos tábla van, és a helyi rendőrök elég gyakran fülön csípik az ott megálló, pár percig parkoló gépkocsivezetőket. Érdeklődésünkre Valentin Bretfelean, a helyi rendőrség igazgatója kifejtette, ők azért ellenőriznek a gyorsétterem és a mozi előtt, mert sokan nem tartják be a tiltást.
– mondta Bretfelean, aki szerint a megálló autók akadályozzák az amúgy is zsúfolt és csúcsidőben nehézkés főtéri forgalmat. A helyi rendőrség vezetője szerint úgy lehetséges a turistabusz-megálló kialakítása, ha levágnak a járdából egy erre a célra alkalmas sávot, de – mint hangsúlyozta – ezt a közlekedésügyi rendőrséggel közösen fogja majd eldönteni a városháza.
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
A hitelszerződés értelmében Románia 16,68 milliárd euró SAFE-forrást használhat fel. Lengyelország után ez a második legnagyobb tagállami keret.
Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait honlapján a Sándor-palota péntek reggel.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ismertette állaspontját a civil szervezetek finanszírozását szigorító törvénytervezetről Nicușor Dan államfő, csütörtökön.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére, köztük a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára is.
Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
szóljon hozzá!