
Egyre kevesebben igénylik a távhőszolgáltatást Csíkszeredában
Fotó: Kristó Róbert
Hiába a lakosság többségének elutasítása, az önkormányzat tovább fejlesztené a csíkszeredai távhőrendszert. Többek között a vízszintes elosztású távhőrendszer kiépítése és fejlesztése, a Szív utcai és a Malom kazánházak összekötése, alternatív energiaforrások felhasználási lehetőségeinek felkutatása, és ehhez kapcsolódóan egy biomassza üzem létrehozása szerepel a csíkszeredai távhőrendszer modernizálására megfogalmazott, 2018-2020-as időszakra vonatkozó stratégiában. A dokumentumot áprilisi ülésén fogadta el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.
2018. május 12., 22:332018. május 12., 22:33
Páll Árpád, Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának műszaki tanácsadója érdeklődésünkre elmondta,
A dokumentumban többek között olyan beruházási elképzeléseket fogalmaztak meg, mint a vízszintes elosztású rendszer népszerűsítése és fejlesztése, mint például a Kalász lakótelepen elkezdett munkálatok befejezése, a hőátadó-modulok és hőenergia-mérő órák felszerelése, továbbá szintén az elképzelések között szerepelt a Szív utcai és a Malom kazánházak összekötése, a pelletes kazánok modernizálása, a Kós Károly Szakközépiskola kazánházának felújítása, illetve a megújuló, zöld energiaforrások felhasználási lehetőségeinek felkutatása, és ehhez kapcsolódóan egy biomassza üzem létrehozása.
Fotó: Kristó Róbert
A stratégiában megfogalmazott célok megvalósítását 4,6 millió lejre becsülték, ezek közül a kormányprogramban
Bár egyelőre nem kaptak támogatást a kormánytól a Szív utcai és a Malom kazánházak összekötésére, Páll Árpád úgy vélte, hasznos volna megvalósítani, hiszen ezzel szinte bezárulna a városban lévő összekapcsolt kazánházak köre, és így
A megújuló energiák felhasználási lehetőségeinek felkutatására, valamint egy biomasszaüzem létrehozására szintén nem kaptak támogatást a kormánytól, ezért a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület legutóbbi ülésén döntött arról, hogy csatlakoznak a FOREST Kistérségi Fejlesztési Társuláshoz, amely európai uniós forrásokra pályázik majd a cél megvalósítása érdekében.
Fotó: Kristó Róbert
A megyeszékhely távhőhálózatáról a jelenleg elfogadott stratégia mellett egy korábbi, 2015-2018-as időszakra vonatkozó stratégiában is lehet bővebben olvasni. Mint írták, a távhőrendszert 1968-1972-es időszakban építették ki, és a csíkszeredai lakótelepek felépítésével párhuzamosan helyezték üzembe. A szolgáltatást a város tulajdonában lévő Goscom közüzem végzi.
A rendszer vezetékei összesen 27,2 kilométert tesznek ki, ebből 24,6 km hőszigetelt, és használatban lévő vezeték. Az utóbbi években megvalósított beruházások és fejlesztések során a 15 kazánházból többet összekapcsoltak, így ma már csak 5 kazánház működik: a Tudor III-as, a Malom, a Jégpálya, a Stadion és a Kós Károly iskola kazánháza. A 2015-ben elfogadott stratégiában ugyanakkor még abban bíztak, hogy a vízszintes elosztású rendszerek kiépítésének, illetve a földgázár várt emelkedésének következtében többen is visszacsatlakoznak a rendszerre. Úgy számolták, hogy erre az évre 600-ra nő a visszacsatlakozottak száma. Ehhez képest
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
szóljon hozzá!