
A KRESZ-módosító törvényjavaslatról tartottak sajtótájékoztatót Székelyudvarhelyen az RMDSZ parlamenti képviselői
Fotó: Veres Nándor
A vizsgáztató hátul üljön, a sofőroktató a diák mellett, a jogosítványt ne vegyék el, hanem a rajta lévő vonalkódról tudja majd a rendőr, hogy az fel van függesztve. Várhatóan június végére készül el az a KRESZ-módosítási javaslat, amelyen jelenleg három parlamenti szakbizottság dolgozik. A tervezett változtatásokról RMDSZ-es képviselők számoltak be.
2018. április 09., 13:202018. április 09., 13:20
Három szakbizottság foglalkozik a KRESZ módosítására vonatkozó törvényjavaslat előkészítésével: az RMDSZ részéről Benedek Zakariás udvarhelyszéki képviselő a szállításügyi, Bende Sándor gyergyószéki képviselő az ipari, míg Ambrus Izabella brassói képviselő a jogi bizottság munkájában vesz részt.
– közölték sajtótájékoztatójukon a képviselők.
Fotó: Veres Nándor
„Az iskolázási rendszer sosem ment olyan rosszul, mint tavaly óta. Tarthatatlan, hogy az ország lakosságát ilyen nehéz helyzetbe hozzák. Aki áprilisban sikeresen vizsgázott elméletből, azt júliusban programálták gyakorlati vizsgára. Az oktatás és a vizsgáztatás is legyen szigorú, de gördülékeny.
A gyenge eredményekért a rossz fordítás is hibás, mivel hiába tesznek oda románul jól tudó magyartanárt, a közlekedési szakkifejezéseket nem tudja megfelelően lefordítani, minket, elméleti oktatókat pedig nem engednek hozzáférni az országos magyar nyelvű adatbázishoz” – nehezményezte Szilágyi Ferenc elméleti oktató. Hozzátette, hogy
Fotó: Veres Nándor
Bende Sándor képviselő szerint a járművezetői engedély ma már létszükséglet, ezért megszerzésének meg kell adni a megfelelő komolyságot.
– jelentette ki. Megjegyezte, hogy a bizottsághoz, melynek tagja, hetente több furábbnál furább módosítási javaslat érkezik. „Úgy gondoltuk, sokkal hatékonyabb, ha végre elfogadhatóvá alakítjuk a KRESZT ahelyett, hogy minden héten apró módosításokat tárgyalunk. Ideje lenne, hogy uniós országhoz illő közlekedési törvény szülessen.
Persze ez nem egyszerű, vannak jogi nehézségek, emellett a belügyminisztérium is ragaszkodik a döntési hatalomhoz. Úgy gondolom, hogy
– fogalmazott.
Fotó: Veres Nándor
– sorolta példaként Benedek Zakariás, hozzáfűzve, hogy csütörtökig huszonhat oldal készült el a törvényjavaslatból. Kevés az autópálya, az utak olyanok, amilyenek, és még a legalapvetőbb biztonsági elemek is hiányoznak, mint a védőkorlátok meg a felfestett sávelválasztók, így
– jegyezte meg. Az utászokkal is készülnek tárgyalni, hiszen ha például egy balesetben megrongálódott védőkorlát esetében a biztosító megtéríti a kárt, akkor mi lesz a pénzzel? – tette fel a kérdést a képviselő.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
Adományozó látogatásra érkezett Székelyföldre az FK Csíkszereda testvérklubja, a budapesti Kispest Honvéd küldöttsége. A program szakmai egyeztetéssel indult, majd a csíkszentmártoni plébánián átadták az anyaországból hozott adományokat.
Közúti balesethez riasztották a sepsiszentgyörgyi rendőröket szerda délután. A rendőrség tájékoztatása szerint két személyautó ütközött össze a sepsiszentgyörgyi Oltmező és Csíki utcák találkozásánál.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint az októberi 2,5 százalékról novemberben 2,4 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
1 hozzászólás