Terelőút-ügy: a prefektus nem szól bele

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

A Maros megyei prefektus úgy ítélte meg, nincs szükség a közbelépésére a Somostetőn keresztül tervezett új út megépítésének perében. A kormánybiztos közbeavatkozását a felpereseket képviselő Kincses Előd ügyvéd kérte, mert úgy véli: jogi hiányosságok miatt a prefektusnak ez kötelessége lenne.

Gáspár Botond

2010. szeptember 13., 12:392010. szeptember 13., 12:39

2010. szeptember 13., 17:062010. szeptember 13., 17:06

Galéria
A Marosvásárhelyi Tanácsnak a megyei kórház és a Jeddi út között, a Somostetőn keresztül tervezett új út megépítésére vonatkozó határozatai ellen pert indító Kincses Mária-Adrienne-t és a Nap Völgye Egyesületet képviselő Kincses Előd ügyvéd Maros megye prefektusának a közbenjárását kérte az ügyben. A kormánybiztosi hivatalnak a törvény értelmében 30 nap állt rendelkezésére, azaz szeptember 19-ig, hogy válaszoljon, és ezt meg is tette. Mint a Kincses Előd által szerkesztőségünkbe továbbított válaszlevélből kiderül: a prefektus „a per folyamatának jelenlegi stádiumában, a bejegyzések és a felek álláspontjának figyelembe vétele mellett nem tartja szükségesnek a közbeavatkozást”.

Kincses Előd azért fordult a kormánybiztoshoz, mert a Maros Megyei Törvényszék elutasította a tanácsi határozatok végrehajtásának szüneteltetéséért indított kérelmüket, ezért fellebbeztek. „A Maros megyei prefektus, alkotmányos kötelezettségét semmibe véve megtagadta azt, hogy beavatkozzon a somostetői határozat végrehajtásának felfüggesztésére vonatkozó közigazgatási eljárásba. Azt kértük ugyanis, hogy a végleges döntés megszületéséig helyezzék hatályon kívül az útépítésre vonatkozó határozatokat, mivel igen nehéz lenne meg nem történtté tenni, ha időközben kivágnák az erdőrészt. Ezenkívül a törvényt figyelmen kívül hagyva, miszerint hasonló esetekben sürgősségileg kell eljárni, október 21-re tették a következő tárgyalás időpontját. Emiatt a prefektushoz fordultunk, hogy alkotmányos jogával élve avatkozzon közbe” – fogalmazott Kincses Előd. Hozzátette, a Maros Megyei Tanács – Lokodi Edit Emőke elnök és Paul Cosma jegyző kéziratával ellátott – június 24-én kelt átiratában közölte a Törvényszékkel, hogy a városháza nem kapott, sőt nem is folyamodott a törvény szerint elengedhetetlen kivitelezési engedélyért.

Galéria

•  Fotó: Boda L. Gergely Galéria

Fotó: Boda L. Gergely

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 29., kedd

Lánccal és lakattal a sínekhez kötötte magát egy férfi a marosvásárhelyi vasútállomáson

Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.

Lánccal és lakattal a sínekhez kötötte magát egy férfi a marosvásárhelyi vasútállomáson
2025. április 29., kedd

Tizenkétezer lejes bírságot kapott egy férfi, amiért megpróbált megszabadulni a kutyájától

Magára hagyott kutya miatt kapott 12 ezer lejes bírságot egy idős férfi Maros megyében, miután a közösségi médiában nyilvánosságra került a férfi tette.

Tizenkétezer lejes bírságot kapott egy férfi, amiért megpróbált megszabadulni a kutyájától
2025. április 28., hétfő

Könnyebben elérhető most Segesvár is az UNESCO-busszal

Környezetbarát módon, tömegközlekedéssel, ráadásul mindenki a saját tempójában fedezheti fel Dél-Erdély szász építészeti világörökségi helyszíneit az UNESCO Busz segítségével, amelyet egy turisztikai vállalkozás indított.

Könnyebben elérhető most Segesvár is az UNESCO-busszal
2025. április 28., hétfő

Keresztes Ildikó is fellép a marosvásárhelyiek családi majálisán

Családi majálist szervez az RMDSZ marosvásárhelyi és Maros megyei szervezete a marosvásárhelyi Víkendtelepen, ahol gazdag programmal várják a gyerekeket, felnőtteket egyaránt.

Keresztes Ildikó is fellép a marosvásárhelyiek családi majálisán
2025. április 28., hétfő

Villámcsődülettel ünneplik a tánc világnapját Marosvásárhelyen

A Maros Művészegyüttes idén két villámcsődülettel is megünnepli a tánc világnapját április 29-én, kedden.

Villámcsődülettel ünneplik a tánc világnapját Marosvásárhelyen
2025. április 25., péntek

Tíz személyt vettek őrizetbe erőszakos cselekmények miatt Mezőrücsön

Öt házkutatást hajtottak végre és 10 személyt őrizetbe vettek a rendőrök pénteken Mezőrücsön. Az illetőket testi sértéssel, valamint a közrend és köznyugalom megzavarásával gyanúsítják.

Tíz személyt vettek őrizetbe erőszakos cselekmények miatt Mezőrücsön
2025. április 24., csütörtök

Több mint egymillió lejre szabott ki bírságot a tűzoltóság három hónap alatt

Bárki tehet bejelentést, ha kétségei vannak azzal kapcsolatban, hogy egy nyilvános hely tűzvédelmi intézkedései rendben vannak – jelezte a Maros megyei tűzoltóság, amely több mint egymillió lej értékben szabott ki bírságot három hónap alatt.

Több mint egymillió lejre szabott ki bírságot a tűzoltóság három hónap alatt
2025. április 23., szerda

Crin Antonescu: vigyázni kell arra, hogy a szörnyű történelmi események ne ismétlődjenek meg

Fennáll a szélsőségesség veszélye egész Európában, ezért nagy a tét a májusi választáson – fejtette ki Crin Antonescu elnökjelölt Marosvásárhelyen, ahol előbb a megyei könyvtárba látogatott, majd a sajtónak is nyilatkozott szerda este.

Crin Antonescu: vigyázni kell arra, hogy a szörnyű történelmi események ne ismétlődjenek meg
2025. április 23., szerda

Hiába drágítottak tavaly nyáron, újabb áremelésre készülnek Marosvásárhelyen

Az utcaseprésért, a háztartási hulladék elszállításáért, de az utcai szemeteskukák kiürítéséért is többet kell majd fizetni Marosvásárhelyen. Az áremelésről és annak mértékéről áprilisi ülésén, csütörtökön dönt a helyi képviselő-testület.

Hiába drágítottak tavaly nyáron, újabb áremelésre készülnek Marosvásárhelyen
2025. április 22., kedd

Tetőszerkezetet szakított le az erős szél Maros megyében, jégeső is várható

Erős felhőszakadásra, villámlásra és jégesőre figyelmeztetnek a meteorológusok Maros megye területén. Segesváron már le is szakított egy tetőrészt a szél kedden délután.

Tetőszerkezetet szakított le az erős szél Maros megyében, jégeső is várható