
Fotó: Haáz Vince
Tizenkét színházi produkcióval, kiállítással, kortárszenei koncerttel, táncszínházzal lesz teljes a június 24-én kezdődő és szeptember 3-ig tartó, 19. alkalommal sorra kerülő Csűrszínházi Napok rendezvénysorozat a Maros megyei Mikházán.
2022. május 03., 17:502022. május 03., 17:50
2022. május 04., 14:062022. május 04., 14:06
A mikházi Csűrszínházi Napok június 24-én kezdődnek Szélyes-Szluka Brigitta önálló előadói estjével. Ibsen–Tóth–Szokol: Torwald Hermelnek (Nóra) című darabját szobaszínház formájában tekintheti meg a közönség a Janka villában délután 6 órától. Azt követi este 8-tól a Csűrszínházban Darvasi László: Karády zárkája című Bartha Boróka előadói estje Béres László rendezésében.
Másnap, június 25-én, szombaton 17 órakor a Janka villában John-Michael Tebelak-Stephen Schwartz: Godspell című kétrészes musicalt adják elő, 18 órától az iskola épületében az Érdekes emberek – különleges történetek sorozatban Lokodi Imre vendége Köllő Gábor római katolikus plébános lesz. Este 8-tól a Csűrszínházban Vajda Katalin: Anconai szerelmesek darabja látható Valló Péter ötlete alapján Lendvai Zoltán rendezésében.
Június 26-án, vasárnap este 8 órakor a Csűrszínházban néptáncszínházi előadás szerepel a programban Örkény István Tóték című tragikomédiája alapján a Bekecs Néptáncszínház előadásában, Györfi Csaba rendezésében.
Tamási Áron 125 Emlékév
A Magyarság Háza szervezésében és támogatásával a Csűrszínház is bekapcsolódik a Tamási Áron 125 Emlékév című rendezvénysorozatba. Ennek jegyében augusztus 17. és 21. között hat színházi, illetve táncszínházi előadást láthat a közönség, ugyanakkor megnyílik és az öt nap alatt megtekinthető lesz a farkaslaki születésű Tamási Áron élete képekben című kiállítás is. Szeptember 2-án és 3-án a Hagyományok Háza Szabadegyetem helyszíne lesz a Csűrszínház az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány szervezésében.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
szóljon hozzá!