
Fotó: Erdély Bálint Előd
A 2022-ben megújult menhelyről havonta több kutya is új gazdára talál. Nem kimagasló, de nem is alacsony a kutyák örökbefogadása iránt mutatott igény Székelyudvarhelyen – tudtuk meg Szabó Zsolt kutyaoktatótól, a helyi kutyamenhely munkatársától.
2024. augusztus 07., 20:042024. augusztus 07., 20:04
Jelenleg 25 felnőtt kutya, és 18 kölyök vár gazdára a székelyudvarhelyi menhelyen, az ebek mindegyikét a város területéről fogták be a helyi önkormányzat munkatársai. Mint Szabó Zsolttól megtudtuk,
Az elmúlt hónap folyamán például négy menhelyi ebet fogadtak örökbe, és augusztusban gazdára talált már egy kutya, péntekre pedig újabb gazdi-jelölt jelentkezett be, aki menhelyről kíván háziállatot választani.
Kérdésünkre a menhely munkatársa azt is elmondta, hogy ugyan a felnőtt kutyák örökbefogadására is mutatkozik igény, jellemzően mégis kölyök kutyákat választanak az örökbefogadók.
– fogalmazott. Arra is kitért, hogy az örökbefogadók jellemzően környékbeliek, de előfordult már, hogy a környező városokból, vagy megyékből érkeztek – például Gyergyószentmiklósról és Barótról– , hogy haza vihessenek egy kutyát.
A menhely kapacitására kitérve úgy nyilatkozott, hogy nehézségeik mindig vannak, hiszen annak ellenére, hogy havi rendszerességgel fogadnak örökbe menhelyi kutyákat, megannyiszor visznek is be kóbor ebeket, így
„Ezt is igyekszünk megoldani minél hatékonyabban, így ha egy kennelben több kutya van, azok jellemzően testvérek, amelyek gond nélkül tudnak együtt élni egymással. Ha külön raknák őket, nagyon hamar megtelne minden hely” – világított rá a nehézségekre.
Az örökbefogadásról egy évek óta menhelyi kutyát nevelő gazdival beszélgettünk. Elmondása szerint az elején, amikor eldöntötte, hogy kutyát szeretne, felvetődött benne, hogy talán jobb lenne egy törzskönyvezett, fajtiszta kutya, ám menhelyen tett látogatása után azonnal elvetette ezt a gondolatot.
– mesélte a lassan 5 éves Teo gazdája. Mint mondta, úgy érzi, az állat nagyon hálás, összenőttek, és most sem döntene másképp.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bogáncs gazdája is hasonló véleményen van, a fél szemére vak kutya 3 éve hű társa, szintén menhelyi eb volt, mielőtt hozzá került. Mint kifejtette, mindenkinek ajánlja, hogy menhelyről szerezze be házi kedvencét, hiszen azzal nem csupán az adott állatnak segít, hanem azoknak is, amelyek kint kóborolnak.
– mondta.
Szabó Zsolt szerint is az a leghatásosabb segítségnyújtás az emberek részéről, ha örökbe fogadják a menhelyi kutyákat. Ugyan sokan felajánlanának eledelt, de mivel sok esetben megviselt ebek kerülnek hozzájuk, a gyenge minőségű kutyatáp – amit sokszor felajánlanának – sajnos többet árt nekik, mint használ.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!