
Fotó: Csató Andrea
Székelyudvarhely számos pontján zajlanak különböző munkálatok párhuzamosan: van ahol villanyvezetékek földbe fektetésén dolgoznak a megbízott szakemberek, máshol a gázszolgáltató ügyködik vezetékcserén, míg a város több pontján a nagy mobilitási terv keretein belül zajló munkálatokkal szembesülhetnek a lakók. A városháza illetékesétől arról érdeklődtünk, mely munkálatok milyen fázisban vannak, és mire lehet számítani ezekkel kapcsolatban a közeljövőben.
2024. szeptember 16., 07:512024. szeptember 16., 07:51
Lépten nyomon munkálatokba botlik, aki mostanság Székelyudvarhelyen jár: három hosszabb utcaszakasz új aszfaltréteget kap a nagy mobilitási terv részeként,
– világosított fel Zörgő Noémi, a városháza sajtóreferense, akinek segítségével pontokba szedtük az éppen zajló munkálatok helyszíneit, illetve azt is felvázolta, mi készült már el, és mi van még hátra.
A Függetlenség sugárút elejétől az üzletsorig készen van az aszfaltozás, az üzletsortól a Gábor Áron utcai kereszteződésig pedig már majdnem aszfaltozás előtti fázisban van az út, néhány dolgot azonban még elő kell készíteniük a kivitelezőknek – például
Fotó: Csató Andrea
A Gábor Áron utcában jelenleg meg van alapozva az út, elő van készítve az aszfaltozásra, amelyre a napokban sor is kerül. A Tamási Áron utcában a gázszolgáltató munkatársai dolgoznak az elavult gázvezetékek cseréjén. Mint Zörgő Noémi kifejtette, erre azért van szükség, mert
Kérdésünkre a sajtószóvivő azt is elmondta, az említett utca felújításához idén már nem kezdenek hozzá.
Fotó: Csató Andrea
Az Orbán Balázs utcának a Petőfi utcai kereszteződéstől a vasútig terjedő szakasza elkészült: új járdák és útburkolat van már rajta.
Fotó: Csató Andrea
Januárban írták alá azt a szerződést, amely a Bethlen Gábor utca közvilágításának kiépítését és a telekommunikációs kábelek földbe helyezését célozta. Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a város saját beruházásaként megvalósuló fejlesztés a Bethlen Gábor utcában, a kórház mellett található körforgalomtól a MOL benzinkútig tartó szakaszon zajlik.
A kórház felőli oldalon már elhelyezték a beton aknákat és elkezdték felállítani a fémoszlopokat, így a másik oldalon is elkezdte a napokban a munkát a kivitelező, ami jelenleg is folyamatban van.
Fotó: Csató Andrea
Lombsétány is épül a székelyudvarhelyi csillagvizsgáló közelében – osztottuk meg olvasóinkkal még márciusban. A sétány azóta javarészt elkészült, most már leginkább zöldövezeti és térrendezési munkálatok zajlanak.
Emellett a projekt részeként a Rákóczi út elejétől a csillagvizsgáló irányába haladó, felfelé vezető betonlépcsőt is elkezdték beburkolni, ezért csütörtök reggel lezárták az azon keresztül vezető utat. Mint Zörgő Noémi kérdésünkre elmondta,
Fotó: Csató Andrea
A jó hírt, miszerint megvalósítják a Nagy-Küküllő partjára ígért sétányt Székelyudvarhelyen, ugyancsak megosztottuk már olvasóinkkal korábban.
A városháza egy zöldövezetek kialakítására, karbantartására leadott pályázat keretein belül foglalkozik majd a sétánnyal és a Függetlenség utcai zöldterületekkel, melyekkel kapcsolatban bárki megoszthatja véleményét a városvezetéssel, amennyiben kitölti az erre a célra létrehozott kérdőívet, amely szeptember 23-ig lesz elérhető.
Zörgő Noémi kiemelte, szeretnék ha minél több városlakó kitöltené, hiszen céljuk, hogy ezáltal össze tudják hozni a pályázatot az igényekkel, amennyire csak lehet.
– mondta el korábban a városháza sajtósa.
Fotó: Csató Andrea
Ugyan a munkálatokat igyekeznek úgy végezni, hogy azok minél kevesebb fennakadást okozzanak a városi forgalomban, ilyen volumenű, párhuzamosan több ponton zajló munkafolyamat során nehéz elkerülni a forgalmi dugók kialakulását.
A városban autóval közlekedni még mindig nehézkes, de a hosszútávú eredményeket szem előtt tartva talán végül mégis megéri türelmesnek maradni.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
1 hozzászólás