
Erdélyi csapatok a SISY nemzetközi IEEE-konferencián
Fotó: U-Hub
Lezárult a U-Hub közösség mentorprogramjának idei első szakasza. A Székelyudvarhelyen töltött két és fél hónap alatt a diákok részt vettek egy százórás intenzív szoftverfejlesztési képzésen, majd napi nyolc órában dolgoztak a U-Hub-tagcégeknél szakmai gyakorlatos projektjeik kivitelezésén.
2018. október 01., 14:552018. október 01., 14:55
2018. október 01., 15:072018. október 01., 15:07
A kezdeményezés már tavaly szép eredményeket ért el – summázott Simon Károly, a Székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Program, valamint a U-Hub alapítója és szakmai felelőse –, hiszen azelőtt
A tavalyi tizennyolc részvevő tehát többszörös növekedést jelentett az elmúlt évekhez képest. Idén nem emelték a helyek számát a szervezők, viszont ebben az évben már több mint kétszeres túljelentkezés mellett tartottak felvételit, amely a múlt évihez hasonlóan szakmai interjúból és írásbeli vizsgából állt.
„A siker valószínűleg leginkább annak köszönhető, hogy a klasszikus internship-ajánlatokhoz képest egy összetettebb programot kínálunk, amely
– sorolta a projektfelelős. Fontos szempont, hogy az első szakasz lezárása után nem ér véget a program: a mentorok az egyetemi alapképzés befejezésééig kapcsolatban maradnak a diákokkal, segítik őket. A programot központilag koordinálja a U-Hub-közösség operatív csapata, így a részt vevő cégek számára megkönnyítik az adminisztratív ügyintézést és a kapcsolattartást az oktatási intézményekkel, közösen egyeztetett kritériumok alapján biztosítják a minőséget. Ily módon a meghirdetés is hatékonyabb:
Az eredmények nem maradtak el: tavaly kilenc sikeres projekt készült a program révén. A diákok négy dolgozattal vettek részt az ETDK-n, ezek közül három munka díjban részesült, beleértve a számítástechnikai termékek és alkalmazások szekcióban elért első helyezést is.
Több projektet bemutattak helyi konferenciákon és szakmai találkozókon, és van olyan alkalmazás is, amelyet már ki is adtak, elérhető a felhasználók számára (pl. a székelyudvarhelyi TourInfo turisztikai iroda Travel2U applikációja).
Szeptemberben ugyanakkor a programban részt vevő egyetemisták projektjeikkel képviselték Székelyudvarhelyt a Szerbiában megrendezett SISY IEEE nemzetközi konferencián (IEEE 16th International Symposium on Intelligent Systems and Informatics). A Székelyföldi Legendárium Nagyappó és a Netfood projekteket bemutató szakcikkek sikeresen átmentek a nemzetközi elbíráló bizottság szűrőjén, így ezek a publikációk az IEEE Xplore adatbázisába is bekerülnek.
Jövőre is számíthatunk eredményekre, árulta el Simon Károly, hiszen a nyár folyamán több új projekt indult.
– sorolta.
Az egyetemisták számára meghirdetett U-Hub Mentorprogrammal párhuzamosan zajlik a középiskolásokat megcélzó U-Hub Heuréka program is, amelynek partnere a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány. Megtudtuk, hogy idén itt is nagy túljelentkezés mellett választották ki a részvevőket, és jelenleg négy csapat mentorálása zajlik, így
Az említett programokat a Székelyudvarhely Önkormányzata által működtetett Székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Program (IT Park Projekt) keretén belül szervezi a U-Hub, a Mentorprogram koordinátora Szécsi Zsolt szoftverfejlesztő, a Codespring munkatársa. A mentorok többéves tapasztalattal rendelkező IT-szakemberek a U-Hub-tagcégek részéről.
A képzéseket a kolozsvári BBTE oktatói (Simon Károly és Sulyok Csaba) tartják, további meghívott előadók bevonásával. A programokról és projektekről részletesebb információk a U-Hub weboldalán olvashatók.
A SISY konferencián bemutatott Legendárium Nagyappó projektet Döngölő Zsolt és Kovács Kinga diákok készítették, Simon Károly és Szécsi Zsolt (Codespring) mentorálásával, a Netfood pedig Domokos Krisztina Edina és Séra Barna diákok munkája, az ő mentoraik Kovács Lajos, Szakács Tas és Simon Károly (Codespring) voltak. Az ETDK-n a Minic Studio által mentorált Kelemen Kinga Szék(h)elyek projektje lett az első díjas, a Netfood harmadik díjban részesült, a Legendárium Nagyappó pedig dicséretben, illetve a zsűri eredeti ötletért járó különdíját is megkapta.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
szóljon hozzá!